Aktuálně

Expertní příspěvky číslo 4/2019 přístupné předplatitelům

Datum vydání: 21. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Pro předplatitele verze DAUC EXPERT jsme na portále uveřejnili expertní příspěvky číslo 4/2019. Zaměřujeme se na transferové ceny v auditovaných účetních závěrkách ve světle judikatury NSS, uplatňování výdajů procentem z příjmů a některé další otázky související s paušálními výdaji, dále vyměření daně po uplynutí lhůty pro stanovení daně nebo na účtování kryptoměn.

Čtěte na DAUČ: Technické zhodnocení – Metoda procenta dokončení – Přefakturace – Daňové lhůty

Datum vydání: 20. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Mezi nejnovějšími články naleznete například účetní a daňový pohled na technické zhodnocení. Dále vysvětlujeme postup účtování metodou procenta dokončení a upozorňujeme na praktické situace, které se týkají problematiky lhůt pro placení daně.

ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU: Nominace prodloužena!

Datum vydání: 19. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Termín pro zasílání nominací kandidátů na tituly ÚČETNÍ ROKU 2019 a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019 jsme pro vás prodloužili do 31. srpna!

Nové články na DAUČ: Nesprávně uvedená DPH – Rozsudek SDEU ve věci nároku na odpočet daně – Údaje na zahraničních fakturách

Datum vydání: 19. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V aktuálních příspěvcích se věnujeme opravám chyb v přiznání k DPH, účtování hmotných movitých věcí, odpisování a daňovému režimu zápůjček mezi s. r. o. a společníky. Nechybí ani komentovaný judikát SDEU a můžete se také otestovat, zda dokážete vybavit fakturu správným popiskem v anglickém jazyce.