Rozšíření úředních hodin k vyzvednutí autentizačních údajů

Datum vydání: 22. 11. 2016 Autor: Redakce portálu DAUČ

Vzhledem k blížícímu se termínu zahájení evidence tržeb a skutečnosti, že ne všichni podnikatelé dosud o autentizační údaje požádali, rozhodla se Finanční správa prodloužením pracovních hodin usnadnit podnikatelům jejich získání na územních pracovištích finančních úřadů.

Rozšířené úřední hodiny jsou v termínu od 21. 11. do 2. 12. 2016 od pondělí do čtvrtka od 8:00 hodin do 18:00 hodin, v pátek od 8:00 hodin do 16:00 hodin.

Žádost o autentizační údaje lze podat také elektronicky prostřednictvím Daňového portálu s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky (tj. s ověřenou identitou osoby způsobem, kterým se lze přihlásit do její datové schránky).

K úspěšnému zapojení do evidence tržeb musí podnikatelé po získání autentizačních údajů učinit další kroky (zaevidovat provozovny, získat certifikát a zejména zprovoznit pokladní zařízení). Finanční správa proto nedoporučuje odkládat získání autentizačních údajů na poslední listopadový týden, protože pro podnikatele povinně evidujícího od 1. prosince pak může být velmi obtížné, až nemožné, být k tomuto datu plně připraven na evidenci.

Kompletní informace o evidenci tržeb, a to jak pro podnikatele, firmy, tak pro vývojáře i širokou veřejnost, naleznete na www.etrzby.cz.

Velmi užitečný souhrn nejčastějších dotazů a odpovědí naleznete zde: http://www.etrzby.cz/cs/nejcastejsi-dotazy-podnikatelu.

Podnikatelům je k dispozici také speciální infolinka EET, na které jim zaměstnanci Finanční správy poradí s přípravou a okamžitě zodpoví jejich dotazy. Infolinka funguje od srpna na telefonním čísle 225 092 392 a doposud bylo vyřízeno téměř 9 000 dotazů. (Zdroj: Finanční správa ČR, www.etrzby.cz, 2016. © thinkstockphotos.com)

 

Související informace z portálu DAUC.cz

Pro předplatitele DAUC/DAUC Expert je k dispozici na téma elektronické evidence tržeb například příspěvek Ing. Martina Děrgela s názvem Daňové změny kvůli elektronické evidenci tržeb nebo článek Ing. Zdeňka Morávka.

Na aktuální téma elektronické evidence tržeb připravujeme z pera spoluautorů zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, i metodiky k němu praktického průvodce s názvem Zákon o evidenci tržeb. Komentář. Kniha bude dostupná počátkem prosince.

Aktuálně