Blažena Petrlíková - strana 16

PO řízená ÚSC. Musí být splněna podmínka, že celková hodnota souboru movitých věcí převyšuje 40 000 Kč (např. PC + monitor + myš + klávesnice), nebo alespoň 1 věc ze souboru musí převyšovat již zmíněnou hranici?
Vydáno: 19. 06. 2007
Jsme PO, zřízená ÚSC, jsme plátci DPH. Na fa od CCS Praha je naúčtován dálniční poplatek a servisní poplatek, na který nákladový účet tyto poplatky naúčtovat?
Vydáno: 11. 06. 2007
Jak postupovat při zdanění připsaných úroků na běžném účtu a termínovaného vkladu u nadace (neziskové organizace)? Dříve platilo, že tyto přijaté úroky jsou osvobozeny za předpokladu, že číslo účtu je zapsáno v Nadačním rejstříku. Nyní se nemohu dopátrat, zda naběhlé úroky jsou, nebo nejsou předmětem daně.
Vydáno: 01. 06. 2007
Jsme příspěvková organizace, zřízená krajským úřadem, nejsme plátci DPH, vedeme podvojné účetnictví. Od soukromníků máme ve městě pronajaté prostory na depozitář od roku 2004 a podle smlouvy nám každoročně fakturují elektrickou energii podle spotřeby na \"podružném\" elektroměru. Ve vyúčtováních za roky 2004 a 2005 odečítali poměrnou část za svoji kancelář v objektu. Nyní - ve vyúčtování za rok 2006 už za kancelář spotřebu neodečetli, protože zjistili, že kancelář není napojená na náš \"podružný\" elektroměr (v objektu je asi 5 nájemníků). Pronajímatelé odečtené částky za roky 2004 a 2005 - vlastně tak snížili naše náklady - nebudou požadovat zpět (jedná se cca o 7 tis. Kč). Jsme povinni podávat přiznání k dani darovací v případě darů, ale v tomto případě nemáme darovací smlouvu, jak nejlépe postupovat, abychom neměli případně v budoucnu problém s finančním úřadem?
Vydáno: 28. 05. 2007
Jsme malé muzeum - příspěvková organizace, zřízená městským úřadem a tvoříme fond kulturních a sociálních potřeb. Našim zaměstnancům poskytujeme stravenky SYAS v hodnotě 40 Kč s tím, že každý se stravuje v libovolném stravovacím zařízení (muzeum nemá s žádnou organizací smlouvu o závodním stravování - nemá tedy dohodnutou cenu hlavního jídla). a) Prosím o konkrétní rozúčtování nákladů na jednu stravenku: a. jakou část si může organizace dát do nákladů, b. jakou maximální částkou může přispět z FKSP, c. jakou částku zaplatí zaměstnanec? b) Při nákupu stravenek nám dodávající firma účtuje za služby 1,19 Kč za 1 stravenku - jakou část z této ceny můžeme zahrnout do daňově uznatelných nákladů? c) Obecně prospěšná společnost zřízená městským úřadem, která netvoří FKSP, poskytuje svým zaměstnancům za stejných podmínek, jako předcházející příspěvková organizace. a. Jakou částku si může o. p. s. dát do nákladů? b. Jakou částku uhradí zaměstnanci?
Vydáno: 21. 05. 2007
Která publikace by byla nejlepší pro účtování a daně pro obecně prospěšnou společnost - konkrétně Soukromá knihovnická škola.
Vydáno: 18. 05. 2007
Dotaz se týká správného účtování a vykazování grantových projektů ESF v příspěvkové organizaci zřizované krajem. Fin. prostředky určené konkrétní škole na grant. projekt převede MŠMT na běžný účet kraje. Příjemcem je konkrétní škola, které kraj fin. prostředky obratem převede na její účet. Rozpočet tvoří např. z 25 % fin. prostředky ze státního rozpočtu a ze 75 % fin. prostředky z EU (v některých případech část projektu hradí také PO). PO obdrží celkovou rozpočtovanou částku na svůj účet pod ÚZ 33439 (ÚZ MŠMT - grantové projekty ESF pro Opatření 3.1 OP RLZ). Jak bude účetní PO o fin. prostředcích účtovat (jako o dotaci ze SR, když má dotace ÚZ přidělený MF, nebo jako o dotaci ze zahraničí prostřednictvím účtu 324, kdy až k datu účetní závěrky skutečně spotřeb. fin. prostř. přeúčtuje na účet 691). V jakém řádku výkazu příloha tyto prostředky vykáže (v ř. 9 jako přijaté příspěvky a dotace na provoz ze SR, nebo v ř. 18 přílohy jako přijaté prostředky na provoz ze zahraničí. Zde záleží na zvoleném analytickém účtu.)?
Vydáno: 17. 04. 2007
Nezisková organizace (podvojné účetnictví), má další regionální centra (RC) po republice. Centrála má několik jednotlivých soukromých i právních subjektů, kteří platí roční členské příspěvky, ta pak přiřazuje procentuelně tyto členské příspěvky na jednotlivá RC dle stanov. RC ročně předkládají na centrálu vyúčtování členských příspěvků (členské příspěvky za rok 2006 hradí centrála i v průběhu roku 2007 na RC). Jak správně zaúčtovat čl. příspěvky, které RC obdrží za rok 2006 až v roce 2007? Navrhuji napsat fa na členské příspěvky za rok 2006 na centrálu (přesná výše je známa), i když centrála hradí příspěvky po částech na RC (dle plateb čl. př., které ji chodí na účet). Tak by čl. př. byly zúčtované v r. 2006. Nebo proúčtovat v účetnictví jen skutečně přijaté čl. příspěvky v daném roce a nerozlišovat rok 2006, 2007? Členské příspěvky jsou daňovým nákladem společnosti a příjem RC od centrály (vyplacení čl. př.) není předmětem daně?
Vydáno: 16. 04. 2007