Dagmar Masná - strana 3

Společnost s.r.o. plátce DPH pořizuje zboží z jiného členského státu EU. Dne 28.12.2011 si kupující vyzvedne zboží v JČS. Dne 30.12.2011 je zboží dopraveno do ČR. Doklad od osoby z JČS registrované k dani v tomto státě obdrží s.r.o. plátce DPH dne 10.1.2012 následujícho roku. Domníváme se správně: 1. Z pohledu DPH vykáže s.r.o. pořízení zboží k 10.1.2012 (v roce 2011 se DPH vůbec neřeší) 2. Z pohledu účetnictví zaúčtuje pořízení zboží také k 10.1.2012 (ve vnitropodnikové směrnici má s.r.o. uvedeno, že při pořízení zboží z JČS je okamžik uskutečnění účetního případu shodný s datem, kdy je přiznáno DPH).
Vydáno: 19. 12. 2011
Chtěla bych se zeptat, co vše musí s. r. o. (plátce DPH) odvádět a hlásit, registrovat se při dovozu jablečného piva z Anglie nebo Německa. Toto zboží bude v České republice dále prodávat. Zboží dovezené z uvedených zemí nakupuje od distributorů nikoliv od výrobců. Jak by to bylo, kdyby nakupoval v těchto zemích přímo od výrobce.
Vydáno: 13. 12. 2011
Slovenská stavební firma registrována k DPH na Slovensku provádí montážní práce vztahující se k nemovitosti (osazení kuchyňské pracovní desky, pokládka dlažeb)pro českou firmu, plátce DPH. Nemovitost se nachází v Česku. Jak máme postupovat v daňovém přiznání k DPH jako příjemce služby - jaká sazba daně, do jakého řádku uvést?
Vydáno: 13. 12. 2011
Klient vede DE, je plátcem DPH. Prování zednické práce v Německu. Práce fakturuje německé firmě a částku uvádíme do DPH na ř. 21 + souhrnné hlášení. Je možné toto souhrnné hlášení podávat čtvrtletně nebo musíme každý měsíc? A dále zednické práce prováděné v Německu, fakturuje české firmě s. r. o. Jak to bude v tomto případě s DPH a kde uvádět v přiznání.
Vydáno: 29. 11. 2011
Plátce daně s. r. o. hodlá pořizovat zboží od společnosti z USA. Společnost z USA dopraví zboží do ČR s dodací podmínkou DAP. K proclení zboží dochází ve Francii. Plátci s. r. o. dojde pouze dodací list a faktura, na které je uvedeno francouzské DIČ společnosti z USA a informace, že se jedná o intrakomunitární plnění. Domníváme se správně, že z pohledu plátce s. r. o. v ČR se jedná o běžné pořízení zboží z jiného členského státu EU?
Vydáno: 11. 11. 2011
Česká firma plátce DPH objedná dopravu pro slovenského plátce DPH u české firmy, která je rovněž plátce DPH. Česká firma vyúčtuje dopravu s českou DPH české firmě,poněvadž si to objednala česká firma plátce DPH Česká firma přeúčtuje dopravu slovenské firmě bez české DPH. Do jakého řádku vdaňovém přiznání uvedeme fakturu za přeúčtováni dopravy a do souhrnného hlášení s jakým kódem?
Vydáno: 11. 11. 2011
Česká firma plátce DPH si objednala dodání materiálu včetně pokládky u české firmy, která je rovněž plátce DPH. Dodavatel si objednal pokládku materiálu u české firmy, která je rovněž plátce DPH. Jedná se o pokládku dlažby kolem venkovního bazénu u rodinného domu.Jak máme postupovat s vyúčtováním DPH, s jakou sazbou?
Vydáno: 11. 11. 2011
Česká firma plátce DPH si objednala dodání materiálu včetně montáže(pokládky) na nemovitosti v České republice u české firmy, který je rovněž plátce DPH. Česká firma si objednala osazení u slovenské firmy, která je plátce DPH na Slovensku. Jedná se o nemovitost - Lázeňský dům určen pro podnikatelské účely. Jak máme postupovat s vyúčtováním DPH, s jakou sazbou, do jakého řádku uvést DPH v Přiznání k DPH?
Vydáno: 11. 11. 2011
Česká firma plátce DPH si objednala dodání materiálu včetně montáže na nemovitosti s místem plnění v Česku u české firmy, která je rovněž plátce DPH. Česká firma si objednala montážní práce u slovenské firmy, plátce DPH na Slovensku.Jak máme postupovat s vyúčtováním DPH, jakou sazbou,nevzniká zde přenesení daňové povinnosti na odběratele, do jakého řádku uvést DPH v Přiznání k DPH?
Vydáno: 01. 11. 2011
Firma je FO, vede DE a je plátcem DPH, provozuje nepravidelnou autobusovou dopravu po celé EU. Na základě objednávky realizuje okružní cestu: Praha - Brno - Vídeň - Praha. Ve faktuře jsou mimo jiné položky ubytování v Brně a mýtné v ČR. Dopravu v rámci EU osvobuzujeme od DPH podle § 70 zákona o DPH. Bude v tomto případě osvobozeno od DPH i ubytování klientů v Brně a mýtné v ČR ? Jde o jednu cestu na základě jedné objednávky. Odběratel je česká cestovní kancelář, plátce DPH. Bylo by to stejné, kdyby byl odběratel soukromá osoba, neplátce DPH?
Vydáno: 27. 10. 2011
Nejsem si jistá, že jsem správně pochopila odpověď na dotaz ID 1182/10. V našem případě (plátce, PO, s.r.o., vedeme účetnictví) nakupujeme zboží na paletách od osoby registrované k DPH v jiném členském státu. Tyto palety jsou nám fakturovány za smluvní cenu a je smluvně stanoveno, že nebudou vráceny. Tudíž je z mého pohledu kupujeme a stávají se naším majetkem. I v tomto případě nepostupuji při jejich zakoupení jako při reverse charge? Palety dále prodáváme opět bez možnosti vrácení našemu českému obchodnímu partnerovi se základní sazbou DPH. Je tento postup chybný?
Vydáno: 11. 10. 2011
Naše firma plátce DPH má registraci k DPH i na Slovensku. Budeme poskytovat službu jinému českému plátci DPH (registrace pouze v ČR). Služba spočívá v realizaci výstavního stánku na veletrhu konaném na Slovensku. Bude toto plnění podléhat DPH v ČR nebo na Slovensku? Kdo je povinen DPH odvést?
Vydáno: 05. 10. 2011
Prozatím jsme zaregistrování jako plátci DPH, přestože uskutečňujeme pouze osvobozenou činnost (pojišťovací). Od 1.10.2011 budeme mít na Slovensku zřízenou organizační složku (ta bude také poskytovat pojišťvací činnost). Jak postupovat při přemístění nábytku na Slovensko z hlediska DPH? a) Pokud JSME plátci v ČR a organizační složka plátcem k DPH na Slovensku NENÍ b) Pokud JSME plátci v ČR a organizační složka plátcem k DPH na Slovensku JE c) Pokud NEJSME plátci v ČR a organizační složka plátcem k DPH na Slovensku NENÍ d) Pokud NEJSME plátci v ČR a organizační složka plátcem k DPH na Slovensku JE Zajímají mně především řádky přiznání k DPH a případné souhrnné hlášení.
Vydáno: 05. 10. 2011
Jsme sro a plátci DPH, zastupujeme 4 majitele českého patentu a máme s nimi uzavřenou zprostřed.smlouvu na jeho obchodní využití. Majiteli patentu jsou 3 čeští nepodnikající penzisté a jeden soukromě podnikající plátce DPH. Nyní uzavíráme licenční smlouvu s českou technickou univerzitou, která není plátcem DPH. Universita si přeje mít jen jednoho partnera a tuto funkci by plnilo naše sro, jež bude universitě fakturovat licenční poplatky a poukazovat jejich poměrnou část jednotlivým spolumajitelům. Příjmem našeho sro bude pouze sjednaná provize. Platí se z prodeje duševních práv v ČR DPH nebo jiná daň? Příjem žádného ze spolumajitelů nepřekročí 1 mil. Kč, takže nebudou povinni se k DPH registrovat. Pokud smlouvu uzavřou sami spolumajitelé, pak se DPH nebude vůbec účtovat? Jak situaci ovlivní zapojení zprostředkovatele, jenž je plátcem DPH, i když jeho podíl na licenčním příjmu bude marginální? Hledáme řešení bez DPH, aby univerzita ušetřila náklady.
Vydáno: 27. 09. 2011
Jsem s. r. o., plátci DPH - chtěla jsem se zeptat zda při aktivaci např. pohovky za 9 000 Kč musím odvést na výstupu DPH.
Vydáno: 27. 09. 2011
Dodavatel - firma se sídlem ve Skotsku, poskytl naší firmě službu balení zboží a zprostředkování obchodu ve výši cca 2 mil Kč. Na fakturách za jím poskytnuté služby neuvedl VAT a sdělil, že není plátce DPH. Nepodařilo se nám nikde na internetu jeho VAT nalézt. Výše fakturované služby však není malá a předpokládali jsme, že při takovém obratu je plátce. Nevíme nyní, jak postupovat, zda podle jeho stanoviska že je neplátce DPH neprovádět u faktur samovyměření při pořízení služby od osoby z EU a tím se vystavovat riziku, že nebude přiznána DPH na výstupu, nebo zda je správné i v této situaci kdy neznáme VAT dodavatele služby z EU provést samovyměření a současně nárokovat odpočet DPH v plné výši, zda zde zase nebude riziko v nároku na odpočet. Jak v dané situaci postupovat?
Vydáno: 19. 09. 2011
Tuzemský plátce DPH, podvojné účetnictví provede zemní práce mechanizačními prostředky a výkony dopravními prostředky (přeprava zeminy) pro objednatele - plátce DPH v Polsku, sídlo v Polsku. Budou tyto služby předmětem DPH v tuzemsku nebo pouze v PL? Jak to bude s uplatněním DPH na vstupu u nakoupených
Vydáno: 08. 09. 2011
Cestovní agentura ČR + plátce DPH v ČR bude nakupovat hotové zájezdy od CK se sídlem ve třetí zemi, které následně prodá českým klientům. Zájezdy organizuje - zajišťuje CK se sídlem ve třetí zemi (v EU nemá ani provozovny, ani není registrována k DPH v EU). Za normálních okolností by zájezdy českým klientům česká CK pouze zprostředkovala jako agentura, to ale není možné z důvodu, že sídlo CK organizující zájezd je ve třetí zemi. Proto se z cestovní agentury stane cestovní kancelář a zájezdy bude prodávat vlastním jménem. Zájezdy budou pořádány převážně na území EU. Tj. česká CK bude bude používat zvláštní režim. Otázka: Za nakoupené již zkompletované zájezdy obdrží česká CK od CK ze třetí země fakturu (v ceně nižší o provizi). Vzniká povinnost české CK vyměřit DPH z hodnoty nakoupené služby (zájezdu), nebo se revers charge při nákupu služeb ve zvl. režimu nepoužije, jako je tomu např. při nákupu ojetého auta ve zvl. režimu z EU? Prosím o odkazy na konkrétní paragrafy.
Vydáno: 29. 08. 2011
Společnost je plátcem DPH. Poskytuje služby – grafické práce – společnosti do třetí země. Jak to bude s DPH a náležitostmi daňového dokladu? Jaký bude použit kurs?
Vydáno: 29. 08. 2011
Společnost s r. o., plátci DPH, maloobchodní prodejce moto příslušenství. Uvažujeme o koupi serfařského prkna s plachtou. Je možné takovýto předmět v hodnotě kolem 25 000 Kč zahrnout do daňových nákladů, za předpokladu, že prkno i plachtu opatříme logem naší společnosti? Prkno s plachtou by zůstalo v obchodním majetku společnosti a využívalo by se při různých akcích ke zviditelnění obchodní značky a našich e-shopů.
Vydáno: 16. 08. 2011