Jak na portál DAUČ

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy, abychom vám usnadnili použití našeho portálu.

Stáhněte si náš manuál s užitečými tipy pro vyhledávání.
Pokud jste nenalezli odpověď na vaši otázku, zeptejte se přímo naší redakce.

 

 

Co nabízí portál DAUC.cz?

Portál DAUČ je odborný portál pro daňové specialisty a účetní, který formou ročního předplatného nabízí odborné články, právní předpisy, pokyny a informace, aktuální daňovou judikaturu, výklad daňového systému a účtové osnovy a také odbornou poradnu.

Zpět

 

 

Jsem předplatitel časopisu, ale zatím nemám online přístup

Co na portále DAUC.cz naleznete a proč byste se neměli spokojit pouze s časopisem:

 • články tu uveřejňujeme s předstihem, nemusíte čekat na časopis ve vaší schránce
 • ve všech online příspěvcích jsou odkazy na konkrétní ustanovení zákona, můžete si tak ověřit znění daného paragrafu
 • texty můžete tisknout, ukládat do PDF nebo je sdílet s kolegy
 • hlídáme za vás nové příspěvky a o tématech, která vás zajímají, vás informujeme e-mailem
 • pravidelně každý týden zasíláme novinky z daňového světa v přehledném týdeníku
 • máte k dispozici naši odbornou poradnu, kam můžete zaslat až 7 dotazů ročně
 • stručný, výstižný výklad všech okruhů daňové a účetní tematiky s příklady (Daňový systém, Účtová osnova)
 • přehled vybraných právních předpisů a aktuálních změn v legislativě
 • online archiv časopisů v PDF (Daně a právo v praxi / Účetnictví v praxi)

Zpět

 

 

Proč se potřebuji zaregistrovat?

Neregistrovaní návštěvníci našeho portálu mohou zobrazit maximálně 5 dokumentů z neplacené části obsahu. Pro přístup k dalšímu bezplatnému obsahu je třeba se registrovat prostřednictvím tohoto formuláře.

Registrace vám umožní prohlížení odborných článků, které pravidelně zpřístupňujeme zdarma, dále možnost zasílání newsletteru či notifikací na nově přidané dokumenty. S registrací získáte také automaticky 10denní testovací přístup do veškerého placeného obsahu portálu, tzn. v hodnotě naší nejvyšší, Expertní verze.

Garance odborné kvality
Většina článků prochází pečlivou kontrolou našich odborných garantů. Autory článků jsou naši přední specialisté v oboru.

Provázanost článků na předpisy
Autorské články jsou přímo provázané na konkrétní ustanovení předpisů, můžete si tak ihned ověřit přímo znění daného zákona.

Legislativa zdarma
Na DAUC.cz máte k dispozici rozsáhlou databázi právních předpisů. U konkrétního předpisu naleznete výpis souvisejících článků, ev. i koordinačních výborů KDP a MF – podívejte se například na zákon o dani z přidané hodnoty.
V sekci Vybraná legislativa za vás sledujeme novely zákonů, vyhlášky, pokyny a stanoviska.

Termínový kalendář
V Kalendáři naleznete přehled nejdůležitějších termínů pro daně a účetnictví, včetně tipů a doporučení. Můžete si také nechat zasílat notifikace o těchto událostech na váš e-mail (v sekci „můj účet“ – položka „Nastavení kalendáře“).

Měsíční newsletter s výběrem článků zdarma
Registrací na portále budete automaticky přihlášeni k odběru pravidelného měsíčního newsletteru s redakčním výběrem aktuálních článků zdarma, upozorněním na novinky na našem portále nebo na důležité události v oboru.

Ukázka newsletteru:

Informace pro dosud neregistrované předplatitele.

Zpět

 

 

Jak se zaregistrovat?

 • Jděte na www.dauc.cz
 • Vpravo nahoře klikněte na Registrace.
 • Zvolte první možnost: Nemáte ještě vytvořený účet? Klikněte na modré políčko ZAREGISTRUJTE SE.
 • Vyplňte formulář.
 • Na vámi zadanou e-mailovou adresu přijde ověřovací e-mail od nás – v něm klikněte na slovíčko ZDE. To vás automaticky přihlásí na portál.
 • Vpravo nahoře uvidíte „můj účet“, kde si můžete měnit nastavení, profil, e-mailové notifikace apod. Zde také spravujete vaši zaplacenou licenci.

Postup pro předplatitele, abyste mohli začít plně využívat váš placený online přístup - přiřazení k subjektu a převzetí licence.

Zpět

 

 

Jaký produkt je pro mě nejlepší?

Připravili jsme pro vás tabulku srovnání našich produktů: https://www.dauc.cz/predplatne/srovnani

Zpět

 

 

Dostávám chybovou hlášku při přihlašování na portál

Nejjednodušší je reset hesla.

 • Jděte na www.dauc.cz a vpravo nahoře klikněte na Přihlásit se a zvolte poslední možnost RESETUJTE HESLO.
 • Vložte Váš e-mail a dejte ODESLAT.
 • Na váš e-mail přijde zpráva od nás, v ní klikněte na Změnit heslo. Toto vás automaticky přihlásí na portál.
 • Po přihlášení prosím jděte do sekce „můj účet“ vpravo nahoře a zvolte Změna hesla, zde zadejte dvakrát vaše nové heslo a potvrďte.

Zpět

 

 

Co je subjekt a jak se k němu přiřadit?

Pro správné fungování vaší licence a zpřístupnění placeného obsahu je nutné se (po předchozí registraci) přiřadit k subjektu. Subjekt může být vaše společnost nebo vy. Je to informace přímo vázaná na zakoupení licence. Poté, co se přiřadíte k subjektu, se vám zobrazí licence, které tento subjekt nakoupil, a jsou připravené k převzetí. Pro přiřazení k subjektu budete potřebovat unikátní DAUČ kód. Pokud jste jej nedostali s vaší zaplacenou fakturou, napište si o něj na redakce@dauc.cz.

Ve chvíli, kdy máte váš DAUČ kód, jděte vpravo nahoře do sekce „můj účet“ (volba se zobrazí pouze, pokud jste přihlášeni) a zvolte položku Přiřadit ke společnosti.

Zde vložte váš DAUČ kód a klikněte na Požádat. Tímto krokem jste přiřazeni ke společnosti a můžete spravovat své zakoupené licence. Proces zpřístupnění placeného obsahu dokončíte převzetím licence.

Zpět

 

 

Jak si převzít zaplacenou licenci?

Po předchozím přihlášení a přiřazení k subjektu zvolte vpravo nahoře „můj účet“ – zde položku Licence společnosti.

Uvidíte svou licenci, která by se vám měla přiřadit automaticky. Pokud máte více licencí, musíte kliknout na oranžový zámeček vedle každé z těch, které si chcete převzít. Správně převzatá licence bude mít uveden váš e-mail a zámeček bude zelený.

Vysvětlivky: zelený zámeček – vaše převzatá licence; červený zámeček – licence jiného uživatele přiřazeného k vaší společnosti (např. někoho z vašich kolegů); oranžový zámeček – volná licence, kterou si můžete převzít

Zpět

 

 

Kde najdu detailní popis své licence?

Nabízíme čtyři licence:

Srovnání těchto produktů naleznete zde: https://www.dauc.cz/predplatne/srovnani

Můžete si také vytvořit kombinace těchto licencí, např. DAUČ Základní + Otázky a odpovědi.

Zpět

 

 

Jak si objednat licenci?

 • Na horní navigaci zvolte položku Předplatné, dostanete se na přehled všech našich licencí. Zvolte vámi vybranou licenci, například DAUČ Základní, a klikněte na OBJEDNAT.
 • Vyplňte formulář.
 • Poté se vám na hlavní stránce objeví informace o zpracování objednávky. Vaši objednávku vyřizujeme obvykle do druhého dne.

Zpět

 

 

Co je to doregistrace?

Doregistrace je možnost položit 7 vlastních dotazů do naší odborné poradny. Je určena pro klienty našich sesterských redakcí, jako je např. Práce a mzda nebo Řízení školy.

Klienti těchto redakcí musí jít na www.dauc.cz a vpravo nahoře zvolit Registrace – druhá možnost, modré tlačítko DOREGISTROVAT OAO.

Každá licence DAUČ (Základní, Expert, Unes) v sobě automaticky zahrnuje tuto možnost 7 dotazů a již není nutné provádět doregistraci.

Zpět

 

 

Tipy pro práci s portálem – nastavení notifikací na nové články a dotazy

Náš monitoring dokumentů za vás sleduje nově přidané odborné články a odpovědi na dotazy z poradny, a to podle tematických kategorií, jež si sami zvolíte, např. kategorie daň z příjmů – fyzické osoby nebo třeba IFRS. Služba je dostupná všem uživatelům se zaplacenou licencí.

 • Monitoring si aktivujete po vašem přihlášení na portál kliknutím na sekci „můj účet“ vpravo nahoře.
 • V této sekci pak zvolte Moje kategorie, kde stačí už jen zaškrtnout oblasti, které vás zajímají.
 • Hotovo. Nemusíte již nic potvrzovat, kategorie budete mít nastavené, a jakmile na portál publikujeme nový článek spadající pod vaši kategorii, budete o tom druhý den ráno informováni e-mailem.

Zpět

 

 

Tipy pro práci s portálem – filtrování odborného obsahu

 • K článkům se dostanete přes záložku „Obsah“ – „Odborné články“ na horní liště.
 • Zde můžete filtrovat obsah několika způsoby ¬– podle „Kategorií“ (jednotlivé tematické okruhy), „Oblastí“ (širší třídění na daně, účetnictví apod.) nebo podle „Roku vydání“. Níže uvádíme příklad na vyfiltrování příspěvků na téma mezinárodní zdanění příjmů za rok 2018:

 • Tímto způsobem se vám zobrazí výpis toho, co vás zajímá. Upozorňujeme, že většina obsahu našeho portálu je placenou službou, což signalizují zámečky u příslušných příspěvků.

Zpět

 

 

Tipy pro práci s portálem – detail článku a související dokumenty

U většiny našich odborných článků naleznete další dokumenty související s danou problematikou.

 • Kromě textu příspěvku uvidíte v levém sloupci související předpisy a výkladová hesla vztahující se k danému tématu
 • Takto vypadá související výkladové heslo, kterých máme na portále přes 700 (Daňový systém) a přes 300 (Účtová osnova). Většina hesel obsahuje také praktické příklady.
 • Můžete si také zobrazit úplné znění daného zákona, například zákona o daních z příjmů.

Zpět

 

 

Tipy pro práci s portálem – tisk dokumentu nebo jeho uložení do PDF

Každý dokument na portálu DAUČ (např. článek, odpověď z poradny či předpis) si můžete vytisknout nebo uložit v PDF do svého počítače, a to prostřednictvím ikony pro tisk u každého dokumentu.

Otevře se vám okno pro tisk, kde můžete zvolit buď uložení do PDF nebo vaši tiskárnu. (Jestliže se vám okno neotevře, pravděpodobně musíte ve svém prohlížeči povolit automatické otevírání dalších oken).

Doporučení redakce: Tato funkcionalita a správné vygenerování PDF funguje nejlépe v prohlížeči Chrome, Microsoft Edge nebo Internet Explorer.

Zpět

 

 

Kdo jsou naši autoři?

Na portálu uveřejňujeme především články od našich renomovaných autorů – daňových poradců velkých poradenských firem, ale i individuálních autorit z oboru, a samozřejmě i z řad zástupců státní správy. Můžeme se pochlubit významnými jmény jako například JUDr. Eva Benešová, LL.M., Ing. Pavel Běhounek, Ing. Zdenka Cardová, Ing. Martin Děrgel, Mgr. Ing. Alena Dugová, Ing. Tomáš Hajdušek, Mgr. Tomáš Rozehnal, Ph.D., JUDr. Bořivoj Šubrt, Ing. Jiří Vychopeň, Ing. Vladimír Zdražil.

Odbornými garanty našeho obsahu jsou specialisté JUDr. Ing. Lubomír Janoušek, Ing. Ivana Pilařová, Ing. Ladislav Pitner, Ing. Bc. Marcel Pitterling, Ph.D.

Zpět