Dárkový poukaz jako poskytnutý bonus od dodavatele

Jako podnikatel fyzická osoba (OSVČ) kupuji chemické látky pro svůj provoz. Jednou ročně dostanu dárkové poukazy jako bonus za odebranou chemii. Tyto poukazy slouží k nákupu v různých e-shopech uvedených na poukaze na jakékoli zboží. Poukazy jsou v hodnotě desítek tisíc. Jak mám tyto poukazy zaúčtovat? Musím o nich vůbec účtovat? K poukazům nedostanu žádný doklad. Pokud si nevyberu poukazy můžu dostat finanční odměnu. Peníze dostanu na účet. Tuto odměnu zaúčtuji jako příjem a zdaňuji (včetně sociálního a zdravotního pojištění) 1. Musím o bonusech účtovat? A pokud ano tak podle § 7 nebo § 10 odst. 2 ZDP? Mám je zaúčtovat jako snížení nákladů na chemii nebo jako dar? 3. Musím účtovat o finanční náhradě? A taky podle kterého paragrafu? A zase jako snížení nákladů nebo dar nebo jinak?

Odpověď

  • Datum vložení odpovědi: 
    1. 11. 2018
  • Autor: Ing. Zuzana Pšeničková