340/2016 Sb. o vyhlášení a uveřejnění celkových výsledků voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 7. a 8. října 2016 (I. kolo) a ve dnech 14. a 15. října 2016 (II. kolo)

Schválený:
340/2016 Sb.
SDĚLENÍ
Státní volební komise
ze dne 17. října 2016
o vyhlášení a uveřejnění celkových výsledků voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 7. a 8. října 2016 (I. kolo) a ve dnech 14. a 15. října 2016 (II. kolo)
Státní volební komise vyhlašuje a uveřejňuje podle § 8 odst. 2 písm. e), § 73 odst. 6 a § 77 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, celkové výsledky voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 7. a 8. října 2016 (I. kolo) a ve dnech 14. a 15. října 2016 (II. kolo).
I.
Souhrnné výsledky I. kola voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 7. a 8. října 2016.
V I. kole voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 7. a 8. října 2016 nebyl ve smyslu ustanovení § 76 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zvolen žádný kandidát.
------------------------------------------------------------------------------
                Celkové údaje za volební obvody v ČR celkem
 
Počet zvolených senátorů                                                     0
Počet volebních okrsků                                                   4 903
Počet okrskových volebních komisí, které předaly výsledek hlasování      4 903
Počet osob, zapsaných ve výpisech ze seznamů                         2 780 706
Počet voličů, kterým byly vydány úřední obálky                         932 616
Procento účasti na volbách                                               33,54
Počet odevzdaných úředních obálek                                      922 493
Počet platných hlasů celkem                                            881 170
------------------------------------------------------------------------------
II.
Souhrnné výsledky II. kola voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 14. a 15. října 2016.
------------------------------------------------------------------------------
               Celkové údaje za volební obvody v ČR celkem
 
Počet zvolených senátorů                                                    27
Počet volebních okrsků                                                   4 903
Počet okrskových volebních komisí, které předaly výsledek hlasování      4 903
Počet osob, zapsaných ve výpisech ze seznamů                         2 780 597
Počet voličů, kterým byly vydány úřední obálky                         427 774
Procento účasti na volbách                                               15,38
Počet odevzdaných úředních obálek                                      427 523
Počet platných hlasů celkem                                            424 089
------------------------------------------------------------------------------
Ve II. kole voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 14. a 15. října 2016 byl ve smyslu ustanovení § 76 odst. 5 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zvolen senátor:
                                JMENNÝ SEZNAM SENÁTORŮ ZVOLENÝCH VE II. KOLE
 
I-------------------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I      Volební obvod      I      Senátor       I Věk I      Politická       I  Přihlášen politic. stranou,   I
I  číslo        sídlo     I                    I     I     příslušnost      I  politic. hnutím nebo koalicí  I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 1       I Karlovy Vary  I Ing. Jan Horník    I 62  I STAROSTOVÉ A         I STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ         I
I         I               I                    I     I NEZÁVISLÍ            I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 4       I Most          I MUDr. Alena        I 58  I Bez politické        I Severočeši.cz                  I
I         I               I Dernerová          I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 7       I Plzeň-město   I Mgr. Václav        I 67  I Občané patrioti      I Občané patrioti                I
I         I               I Chaloupek          I     I                      I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 10      I Český Krumlov I Ing. Tomáš Jirsa,  I 59  I Občanská             I Občanská demokratická strana   I
I         I               I MBA                I     I demokratická strana  I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 13      I Tábor         I Mgr. Jaroslav      I 48  I Bez politické        I ANO 2011                       I
I         I               I Větrovský          I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 16      I Beroun        I Jiří Oberfalzer    I 62  I Občanská             I Občanská demokratická strana   I
I         I               I                    I     I demokratická strana  I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 19      I Praha 11      I Ing. Ladislav Kos  I 58  I Hnutí pro Prahu 11   I Kos do Senátu - Koalice Hnutí  I
I         I               I                    I     I                      I pro Prahu 11, KDU-ČSL, Pirátů  I
I         I               I                    I     I                      I a Strany zelených s podporou   I
I         I               I                    I     I                      I sdružení Patnáctka náš domov   I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 22      I Praha 10      I Renata Chmelová    I 45  I Bez politické        I CHMELOVÁ DO SENÁTU - VLASTA:   I
I         I               I                    I     I příslušnosti         I občané Prahy 10, KDU-ČSL a     I
I         I               I                    I     I                      I LES s podporou Pirátů a        I
I         I               I                    I     I                      I Desítky pro domácí             I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 25      I Praha 6       I Mgr. Jiří Růžička  I 68  I Bez politické        I Koalice STAN, TOP 09           I
I         I               I                    I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 28      I Mělník        I Petr Holeček       I 59  I Bez politické        I STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ         I
I         I               I                    I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 31      I Ústí nad      I Jaroslav Doubrava  I 68  I Severočeši.cz        I Severočeši.cz                  I
I         I Labem         I                    I     I                      I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 34      I Liberec       I Ing. Michael Canov I 55  I Starostové pro       I Koalice STAN, SLK              I
I         I               I                    I     I Liberecký kraj       I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 37      I Jičín         I Ing. Tomáš Czernin I 54  I TOP 09               I Koalice STAN, TOP 09           I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 40      I Kutná Hora    I Ing. Jaromír       I 51  I Česká strana         I Česká strana sociálně          I
I         I               I Strnad             I     I sociálně             I demokratická                   I
I         I               I                    I     I demokratická         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 43      I Pardubice     I Mgr. Miluše Horská I 57  I Bez politické        I Koalice KDU-ČSL, Nestraníci    I
I         I               I                    I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 46      I Ústí nad      I Ing. Petr Šilar    I 60  I Křesťan. a demokrat. I Křesťanská a demokratická unie I
I         I Orlicí        I                    I     I unie - Českosí,              I - Československá strana lidová I
I         I               I                    I     I strana lidová        I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 49      I Blansko       I Ing. Jaromíra      I 59  I Křesťan. a demokrat. I Křesťanská a demokratická unie I
I         I               I Vítková            I     I unie - Českosl.      I - Československá strana lidová I
I         I               I                    I     I strana lidová        I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 52      I Jihlava       I RNDr. Miloš        I 56  I Občanská             I Občanská demokratická strana,  I
I         I               I Vystrčil           I     I demokratická strana  I Starostové pro občany, SNK     I
I         I               I                    I     I                      I Evropští demokraté, Strana     I
I         I               I                    I     I                      I soukromníků ČR                 I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 55      I Brno-město    I prof. MUDr. Jan    I 61  I Bez politické        I Česká strana sociálně          I
I         I               I Žaloudík, CSc.     I     I příslušnosti         I demokratická                   I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 58      I Brno-město    I Mgr. Jiří Dušek,   I 44  I Bez politické        I ANO 2011                       I
I         I               I Ph.D.              I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 61      I Olomouc       I MUDr. Lumír        I 54  I Bez politické        I Křesťanská a demokratická unie I
I         I               I Kantor, Ph.D.      I     I příslušnosti         I - Československá strana lidová I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 64      I Bruntál       I MUDr. Ladislav     I 49  I Bez politické        I ANO 2011                       I
I         I               I Václavec           I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 67      I Nový Jičín    I Petr Orel          I 57  I Strana zelených      I Koalice KDU-ČSL, SZ            I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 70      I Ostrava-město I Ing. Zdeněk Nytra  I 55  I Bez politické        I Nezávislí kandidáti            I
I         I               I                    I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 73      I Frýdek-Místek I doc. Ing. Jiří     I 66  I Bez politické        I OBČANÉ SPOLU - NEZÁVISLÍ       I
I         I               I Cienciala, CSc.    I     I příslušnosti         I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 76      I Kroměříž      I Mgr. Šárka         I 48  I Křesťan. a demokrat. I Křesťanská a demokratická unie I
I         I               I Jelínková          I     I unie - Českosl.      I - Československá strana lidová I
I         I               I                    I     I strana lidová        I                                I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
I 79      I Hodonín       I Ing. Bc. Anna      I 59  I Bez politické        I Křesťanská a demokratická unie I
I         I               I Hubáčková          I     I příslušnosti         I - Československá strana lidová I
I---------I---------------I--------------------I-----I----------------------I--------------------------------I
Předseda Státní volební komise:
Chovanec v. r.