Práce z domu

Vydáno: 6 minut čtení
Práce z domu
JUDr.
Marcela
Smutná
Firma mění sídlo a pobočku a nechce propustit zaměstnance, protože jej nutně potřebuje. Rozhodla se nabídnout mu možnost práce z domu (od čtvrtka do pátku). Může si firma uplatnit náklady, které zaměstnanci vzniknou za práci doma, tj. energie, telefony, připojení k internetu, náhrady za opotřebení majetku atd.? Musí náhrady za spotřebovanou energii, telefony atd. zdaňovat zaměstnanec dle § 6 ZDP? Může si firma uplatnit náklady za poskytnuté menu stravenky při práci z domu (hodnota 60 Kč, kdy 30 Kč si hradí zaměstnanec a 30 Kč hradí zaměstnavat