Otázky a odpovědi: Spolupracující dítě a daňové zvýhodnění

Vydáno: 1 minuta čtení

Manžel-OSVČ rozděluje část svých příjmů z podnikání na spolupracující děti žijící s ním ve společné domácnosti (studenti VŠ do 26 let). Může manželka uplatnit daňové zvýhodnění na tyto vyživované děti dle § 35c zákona o daních z příjmů , pokud jsou zároveň spolupracující osoby manžela?

Otázky a odpovědi: Spolupracující dítě a daňové zvýhodnění
Ing.
Petra
Konderlová
Bohužel manželka daňové zvýhodnění na děti dle § 35c zákona o daních z příjmů uplatnit nemůže, a to v těch měsících, kdy jsou spolupracujícími osobami manžela. Je to uvedeno v § 13 odst. 4 písm. b) zákona o daních z příjmů, podle něhož dítě může být buď spolupracující osobou, nebo je na ně uplatňováno daňové zvýhodnění na vyživované dítě. Obojí nelze.
Zdroj: Odborný portál DAUC.cz, 2020.