Humanitární pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Plné znění otázky

S. r. o. nakoupila oblečení, potraviny, zdravotnický a hygienický materiál za cca 30 000 Kč jako dar pro uprchlíky z Ukrajiny. Máme k tomu pouze účtenky z jednotlivých obchodů. Máme nárok na odpočet DPH? Jak správně zaúčtovat? Účtujeme způsobem B. Můžeme pak od základu daně odečíst hodnotu tohoto daru podle § 20 odst. 8 zákona o daních z příjmů? Předání daru není nijak doloženo, vše se odneslo na místo sbírky. 

Odpověď