Schválený 21. 4. 2006 Účinný od 1. 1. 2007 do 31. 12. 9999
Povinnost zachovávat mlčenlivost.; Práva a povinnosti organizace (zaměstnavatele).; Daň z příjmů fyzických osob.; Noční práce. Noční směny.; Dny pracovního klidu a volna. Památné dny. Státní svátky.; Pracovní řád.; Pracovní podmínky žen.; Jiné zvláštní pracovní podmínky.; Změna pracovní smlouvy.; Péče o pracovní prostředí.; Péče o stravování pracovníků.; Bezdůvodné obohacení (v pracovním právu).; ŘEŠENÍ PRACOVNÍCH SPORŮ.; Právo na odměnu za vykonanou práci.; Práce v neděli a o svátcích.; Uzavření smlouvy v občanském právu.; PRACOVNÍ PRÁVO.; Kolektivní smlouva. Kolektivní vyjednávání.; Právo na práci a povinnost pracovat.; Subjekty pracovněprávních vztahů.; Neplatnost občanskoprávních úkonů.; PRACOVNĚPRÁVNÍ VZTAHY.; Průměrný výdělek.; Odpovědnost pracovníka vůči organizaci.; Odpovědnost organizace vůči pracovníkovi.; Prevence vůči škodám v pracovním právu.; Péče o zvyšování kvalifikace. Rekvalifikace.; Práva a povinnosti vedoucích pracovníků.; BEZPEČNOST PRÁCE A OCHRANA ZDRAVÍ PŘI PRÁCI.; DOHODY O PRACECH KONANÝCH MIMO PRACOVNÍ POMĚR.; Uzavření pracovní smlouvy.; Pracovní podmínky mladistvých.; Pracovní podmínky těhotných žen a matek.; Náhrada mzdy - ušlého výdělku.; CESTOVNÍ NÁHRADY, VÝDAJE STĚHOVACÍ A JINÉ. STRAVNÉ. CESTOVNÉ.; MZDA. PLATY. PRÉMIE A ODMĚNY. NÁHRADA MZDY.; Zánik pracovního poměru. Výpověď.; Změna pracovního poměru. Převedení na jinou práci.; Odstupné v pracovněprávních vztazích.; Překážky v práci.; Čas odpočinku. Dovolená na zotavenou.; Pracovní doba. Doba služby.; Práva a povinnosti pracovníků.; Pracovní poměr. Služební poměr. Jeho vznik a obsah.; PRACOVNĚPRÁVNÍ ÚKONY.; ZÁSADY PRACOVNÍHO PRÁVA.; Bolestné. Náhrada za ztížení společenského uplatnění.; Studium při zaměstnání. Zvýšení kvalifikace.; Svoboda projevu a právo na informace.; ŘÍZENÍ PRÁCE A ÚČAST PRACOVNÍKŮ NA ŘÍZENÍ.; Odborové organizace v pracovním právu.; Rada zaměstnanců. Evropská rada zaměstnanců.; Rovnoprávnost národů, národností, ras.;
Písemnou dohodu s odborovou organizací je možné nahradit vnitřním předpisem jen v případě, že u zaměstnavatele nepůsobí odborová organizace; vnitřní předpis musí obsahovat náležitosti uvedené ve větě první.
Za dobu trvání pracovního poměru se považuje i doba trvání předchozího pracovního poměru u téhož zaměstnavatele, pokud doba od jeho skončení do vzniku následujícího pracovního poměru nepřesáhla dobu 6 měsíců.
za podmínky, že tomuto vedoucímu zaměstnanci je podřízen další vedoucí zaměstnanec.
Pro zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti se vyžaduje písemná forma, jinak se k jeho výpovědi nebo okamžitému zrušení nepřihlíží.
přitom blíže vymezí okruh zaměstnanců uvedených v písmenech a) až e) a upraví postup a další povinnosti zaměstnavatele a zaměstnanců při úpravě pracovní doby a doby odpočinku.
Informace a pokyny musí být zajištěny vždy při přijetí zaměstnance, při jeho převedení, přeložení nebo změně pracovních podmínek, změně pracovního prostředí, zavedení nebo změně pracovních prostředků, technologie a pracovních postupů. O informacích a pokynech je zaměstnavatel povinen vést dokumentaci.
Jedno vyhotovení záznamu o úrazu je povinen zaměstnavatel předat postiženému zaměstnanci a v případě smrtelného pracovního úrazu jeho rodinným příslušníkům.
s výjimkou peněžitého plnění poskytovaného občanům cizích států s místem výkonu práce mimo území České republiky.
platová třída platový tarif v Kč měsíčně 1 6 500 2 7 110 3 7 710 4 8 350 5 9 060 6 9 830 7 10 660 8 11 570 9 12 550 10 13 620 11 14 780 12 16 020 13 17 370 14 18 850 15 20 470 16 22 200.
--------------------------- ----------------------------- --------------- ----- Stupeň řízení Výše příplatku za vedení v % z platového tarifu nejvyššího platového stupně v platové třídě, do které je vedoucí zaměstnanec zařazen --------------------------- ----------------------------- --------------- ------ 1. stupeň řízení: Vedoucí zaměstnanec, který řídí práci 5 až 30 podřízených zaměstnanců --------------------------- ------------------------------ -------------- ------ 2. stupeň řízení: Vedoucí zaměstnanec, který řídí vedoucí zaměstnance na 1. stupni řízení 15 až 40 nebo vedoucí zaměstnanec-statutární orgán, který řídí práci podřízených zaměstnanců ---------------------------- ----------------------------- -------------- ------- 3. stupeň řízení: Vedoucí zaměstnanec, který řídí vedoucí zaměstnance na 2. stupni řízení, 20 až 50 vedoucí zaměstnanec-statutární orgán, který řídí vedoucí zaměstnance na 1. stupni řízení, nebo vedoucí zaměstnanec-vedoucí organizační složky, který řídí vedoucí zaměstnance na 1. stupni řízení ---------------------------- ----------------------------- --------------- ------
4. stupeň řízení: Vedoucí zaměstnanec-statutární orgán, který řídí vedoucí zaměstnance na 2. stupni řízení, vedoucí zaměstnanec-vedoucí 30 až 60 organizační složky, který řídí vedoucí zaměstnance na 2. stupni řízení, náměstek člena vlády, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky, vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, vedoucí Kanceláře Senátu Parlamentu České republiky, vedoucí Kanceláře Veřejného ochránce práv, finanční arbitr a ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů --------------------------- ----------------------------- ----------------- -----
přísluší mu za dobu převedení doplatek ke mzdě nebo platu do výše průměrného výdělku, kterého dosahoval před převedením.
při použití přívěsu k silničnímu motorovému vozidlu zaměstnavatel sazbu základní náhrady za 1 km jízdy zvýší nejméně o 15 %. Tato sazba základní náhrady se mění v závislosti na vývoji cen prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.
Tato výše stravného se mění v závislosti na vývoji cen prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.
Nesjedná-li zaměstnavatel nižší hodnotu snížení zahraničního stravného, nebo ji neurčí před vysláním zaměstnance na zahraniční pracovní cestu, přísluší zaměstnanci zahraniční stravné snížené o nejvyšší hodnotu stanovenou ve větě první.
Tato výše stravného se mění v závislosti na vývoji cen prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.
Tuto skutečnost musí zaměstnanec zaměstnavateli prokázat.
a že tyto skutečnosti byly jedinou příčinou škody nebo nemajetkové újmy.
pokud se neprokáže, že jiný zaměstnavatel ve skupině zaměstnavatelů má vliv silnější. Jestliže ve skupině zaměstnavatelů existuje více zaměstnavatelů, kteří splňují tyto požadavky, řídící zaměstnavatel se určí podle těchto požadavků v pořadí uvedeném ve větě třetí. Pro tento účel práva řídícího zaměstnavatele týkající se hlasování a jmenování zahrnují též práva jakýchkoli řízených zaměstnavatelů a práva všech osob nebo orgánů, které jednají jménem řídícího zaměstnavatele nebo řízeného zaměstnavatele. Za řídícího zaměstnavatele se však nepovažuje zaměstnavatel ve vztahu k jinému zaměstnavateli, v němž má účast podle článku 3 odst. 5 písm. a) nebo c) nařízení Rady (ES) č. 139/2004 ze dne 20. ledna 2004 o kontrole spojování podniků ("nařízení ES o spojování"). Toto ustanovení se nepoužije na právní vztahy vzniklé v případě insolvenčního řízení21a).
Ústředí zašle zprávu také zaměstnavateli.
to, s výjimkou písmen c), d), e), f) a g), neplatí, jestliže je pro to dán věcný důvod spočívající v povaze práce, která má být vykonávána, a je-li tento požadavek přiměřený, nebo v případech, kdy to stanoví tento zákon nebo zvláštní právní předpis. Tyto informace nesmí zaměstnavatel získávat ani prostřednictvím třetích osob.
Věta první se nepoužije, jsou-li práva vyplývající z právních předpisů členského státu Evropské unie, z něhož byl zaměstnanec vyslán k výkonu práce v rámci nadnárodního poskytování služeb, pro něho výhodnější. Výhodnost se posuzuje u každého práva vyplývajícího z pracovněprávního vztahu samostatně.
Není-li prokázána skutečná délka výkonu práce, má se za to, že zaměstnanec, který byl vyslán na území České republiky k výkonu práce v rámci nadnárodního poskytování služeb, vykonával práci 3 měsíce.