Dotazy a odpovědi: K dani z příjmů fyzických osob

Vydáno: 6 minut čtení
K dani z příjmů fyzických osob
Ing.
Eva
Sedláková
1. Poplatník (advokát) si koupil na hypoteční úvěr byt, který vložil do podnikání a provozuje v tomto bytě advokátní činnost. Může si jako daňový výdaj uplatnit úrok z hypotečního úvěru? (Samozřejmě si nemůže uplatnit § 15, odst. 3 zákona o daních z příjmů - nezdanitelná částka).
ODPOVĚĎ