Sleva na studenta a daňové zvýhodnění u kombinovaného studia VŠ

Vydáno: 4 minuty čtení

Student české veřejné vysoké školy má 22 let a kvůli nástupu do zaměstnání změnil prezenční (denní) formu studium na tzv. kombinovanou (dálkovou). Považuje se i nadále za nezaopatřené (vyživované) dítě a může si u zaměstnavatele nárokovat daňovou slevu na studenta (4 020 Kč) a rodiče na něj uplatnit daňové zvýhodnění?

Sleva na studenta a daňové zvýhodnění u kombinovaného studia VŠ
Ing.
Martin
Děrgel
Pro účely slevy na dani z příjmů fyzických osob na studenta podle § 35ba odst. 1 písm. f), stejně jako pro daňové zvýhodnění na vyživované dítě, se v souladu s