Starobní důchodce, prohlášení a DPP

Vydáno: 3 minuty čtení

Fyzická osoby vedoucí daňovou evidenci má dva zaměstnance, jednoho na pracovní poměr a druhého - starobního důchodce na dohodu o provedení práce do 10 000 Kč. Může podepsat Prohlášení, kde neuplatní slevu na dani na poplatníka, resp. žádnou slevu? V § 38 písm. k) ZDP 1) jsem nenašel žádný zákaz této možnosti. Jestliže může podepsat Prohlášení, tak předpokládám, že se bude srážet zálohová daň a posílat na FÚ za oba zaměstnance dohromady, je to tak? Jde mi o to, aby se nemusela posílat za jednoho zaměstnance zálohová daň a za druhého srážková daň, na konci roku pak dvě Vyúčtování daně.

Starobní důchodce, prohlášení a DPP
Jaroslava
Křížová
Odpověď:
Podle ustanovení