Nepeněžní plnění z prostředků spolku

Vydáno: 2 minuty čtení

Prosím o objasnění dopadu nepeněžního plnění pro členy spolku do daně z příjmů. Konkrétně se jedná o sportovní organizaci, která bude v průběhu roku 2014 pořizovat na své pro trenéry a děti (všichni jsou členy spolku) sportovní pomůcky, oblečení, obuv. Podléhá toto dani z příjmu fyzických osob? Je nějaký rozdíl, pokud spolek pořizuje vybavení z dotací nebo z vlastních zdrojů? A je možné použít pro příjemce osvobození podle § 10 odst. 3 písm. d) bod 4 ? A má toto nějakou souvislost s novým § 4 odst. 1 písm. k) bodem 2. ?

Nepeněžní plnění z prostředků spolku
Ing.
Miroslava
Nebuželská
ID 11