Vklad soukromého automobilu do podnikání

Vydáno: 4 minuty čtení

Jsem OSVČ, plátce DPH, vedu daňovou evidenci. Dne 29.7.2012 jsem od neplátce DPH koupila osobní automobil pro soukromé účely (v technickém průkazu je rodné číslo). Nyní bych ho chtěla vložit do podnikání. Musím v technickém průkazu nechat přepsat údaje na IČ, abych mohla uplatňovat skutečné náklady na automobil včetně pohonných hmot a nárokovat DPH? Vstupní cena bude jen nákupní cena automobilu nebo do ní mohu zahrnout i nákup pneumatik nakoupených v prosinci 2012?

Vklad soukromého automobilu do podnikání
Ing.
Vlasta
Ptáčková
Související předpisy:
-
§ 4 odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZDP<