Výdaje proti příjmu z prodeje nemovité věci

Vydáno: 2 minuty čtení

Občan, nepodnikatel, koupil v roce 2010 pozemek za 580 000 Kč. Na nákup tohoto pozemku si vzal hypoteční úvěr, banka s ním zároveň uzavřela zástavní smlouvu k této nemovitosti. V roce 2014 pozemek prodal za 750 000 Kč. Může si proti příjmu z prodeje pozemku uplatnit do výdajů (kromě kupní ceny, daně z nabytí nemovitých věcí a poplatku realitní kanceláři) také úroky z hypotečního úvěru? Lze do výdajů uplatnit též zaplacené rizikové životní pojištění k hypotečnímu úvěru, jehož sjednání bylo podmínkou získání úvěru? Úvěr byl předčasně splacen ještě před prodejem pozemku. Rozdíl mezi příjmem a výdaji bude zdaňován dle § 10 zákona o daních z příjmů .

VÝDAJE PROTI PŘÍJMU Z PRODEJE NEMOVITÉ VĚCI
Bc.
Matěj
Nešleha