Obchodní bonus ze zahraničí - DPH

Vydáno: 3 minuty čtení

Jsme s. r. o., plátci DPH, od zahraničního dodavatele, plátce DPH, odebíráme zboží. Za rok vyčíslil zahraniční dodavatel bonus za naše odběry a žádá o vystavení faktury na zahraničního dodavatele. Fakturu má vystavit naše firma nebo správně má opravný doklad na bonus vystavit dodavatel? Pokud vystavuje fakturu naše firma dle jakého ustanovení ZDPH ? Je to § 9 ZDPH , kdy daň odvede zákazník a na faktuře je sazba daně a daň, neuvádí se v souhrnném hlášení?

OBCHODNÍ BONUS ZE ZAHRANIČÍ - DPH
Ing.
Martina
Matějková
d