Otázky a odpovědi: Srážková daň v daňovém přiznání

Vydáno: 2 minuty čtení

Poplatník pracující jako zaměstnanec i OSVČ podává daňové přiznání, kam uvádí všechny příjmy. Dostal mj. třikrát potvrzení o příjmech zdaněných srážkovou daní – z nichž ale nevyčteme, zda je to na dohodu o provedení práce, či na podíl na zisku. Rozlišuje se to pro účely přiznání? Buď zařadíme všechny tři do přiznání, tj. i 2x dohoda a jednou podíl na zisku, nebo žádnou srážkovou daň, je to tak? V případě, že bychom zařadili do přiznání, pak to bude uvedeno v ostatní příloze jako úhrn příjmů ze závislé činnosti a dále ve sloupečku sražená daň podle § 36 odst. 7 zákona o daních z příjmů ?

Otázky a odpovědi: Srážková daň v daňovém přiznání
Ing.
Tereza