Otázky a odpovědi: Zboží fakturováno plátci v EU, ale fyzicky zasláno do třetí země

Vydáno: 3 minuty čtení

Jsme firma registrovaná k DPH v tuzemsku. Fakturujeme zboží do EU plátci DPH, ale zboží zasíláme přímo do třetí země – USA. Máme vývozní doklad od celníků a potvrzení od dopravce (DHL). Jaké bude členění DPH – vývoz zboží? Osvobozeno od DPH dle § 66 zákona o DPH ?

Otázky a odpovědi: Zboží fakturováno plátci v EU, ale fyzicky zasláno do třetí země
Ing.
Martin
Bureš
 
Odpověď
Na základě výše uvedeného rozumím, že česká fi