Daňová úspora

OaO ID: 18916 Zodpovězeno: 03. 04. 2017

Plné znění otázky

U neziskové společnosti jsme za rok 2015 uplatnili daňovou úsporu, zhruba 4 000 Kč, které měli zaplatit na dani, jsme nezaplatili a řekli jsme si, že je použijeme na hlavní činnost v roce 2016. Jak se s touto daňovou úsporou potom pracuje, je to pro mě v účetnictví daňový výnos, na který "napáruji" konkrétní náklady hlavní činnosti v roce 2016? To znamená mám tu daňovou úsporu nějak účtovat? Nebo si to jen nějak interně stanovím, na co jsem to přesně použila (nějak bokem mimo účetnictví)? 

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
  • Databázi Expertních odpovědí
  • Týdeníku DAUČ
  • Daňové legislativě
  • Vybraným chytrým vzorům

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?