Vypořádání

OaO ID: 517 Zodpovězeno: 09. 11. 2006

Plné znění otázky

Sestra s bratem vlastní dům se zahradou v podílu 7/18 a 11/18. Nyní byl proveden odhad, zapsání do katastru a nyní potřebuji zaplatit daň. Sestra předává 7/18 domu bratrovi a bratr 7/18 zahrady. Cena vypořádání je asi 300 tis Kč, čili setra má zahradu a bratr dům. Bratr platil doposud celou daň z nemovitosti sám. Finanční úřad mi sdělil, že až v lednu budou nové tiskopisy. Domnívám se, že to není pravda, protože odhad, výpis z katastru nesmí být starý více než 3 měsíce. Na jakém tiskopise mám provést a vypočítat daň z vypořádání a v jaké výši (3 % z částky 300 tis Kč)? V lednu mohu provést pouze změnu v dani z nemovitosti, ale toto vypořádání přeci nelze uhradit až v lednu 2007.

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
  • Databázi Expertních odpovědí
  • Týdeníku DAUČ
  • Daňové legislativě
  • Vybraným chytrým vzorům

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?