Ing. Věra Zděnková

Ráda bych pořídila učitelům do sborovny malou kuchyňskou linku. Stávající uspořádání (mikrovlnka na lednici, konvice na nízkém stolku, nádobí v neodpovídající skříni aj.), je nevyhovující. Lze její pořízení financovat z FKSP (dle § 4 odst. 3 vyhlášky)?
Vydáno: 18. 06. 2013
Mám pochybnost u tvrzení p. Ing. Vychopeňe 664/11, že nepeněžní dary jsou osvobozeny od daně z příjmů podle § 6 odst. 9 písm. g) ZDP do úhrnné výše 2 000 Kč ročně u každého zaměstnance. Mám za to, že toto osvobození platí POUZE za podmínek taxativně v FKSP, tedy mimoř. aktivitu pro zaměstnavatele (osobní pomoc při požáru, živelní události), aktivity humanitárního či sociálního charakteru, výročí 20 a každých dalších 5 let u firmy, životní výročí 50 let a každých dalších 5 let, první odchod do důchodu. Prosím o potvrzení či vyvrácení.
Vydáno: 21. 03. 2013
Jsme škola, příspěvková organizace zřízená krajem. Dáváme do výpůjčky 2 třídy ZUŠ, která má stejného zřizovatele. V tomto případě dochází vlastně k refundování nákladů na energie, služby atd. Tzn., že si např. náklady na elektrickou energii snižujeme o náklady, které vznikly ZUŠ. Problém je ovšem se službami, kam dáváme poměrné náklady na mzdu uklízečky, včetně odvodů na sociální, zdravotní, zákonné pojištění a FKSP. Můžeme si tyto refundované náklady na FKSP dávat do přídělu FKSP? (Vždyť např. refundované náklady na sociální pojištění také zůstávají sociálnímu pojištění, i když naše náklady na sociální pojištění jsou o to nižší.) Prostě můžeme si nechat refundovanou částku na FKSP v tomto fondu? Ve službách se náklady sníží.
Vydáno: 19. 02. 2013
Je možné čerpat FKSP v příspěvkové organizaci, dům s pečovatelskou službou na pedikérské služby? Pečovatelky v zaměstnání převážně chodí a péčí o chodidla předchází jejich bolestem, které může způsobit ztvrdlá kůže, zarostlé nehty apod. Součástí pedikúry je i masáž chodidel. Nevíme, zda by se takto nechala pedikúra považovat i jako určitá forma rehabilitace, kterou vyhláška 114/2002 Sb. připouští.
Vydáno: 31. 07. 2012