Zasekli jste se nad daňovým přiznáním? Zeptejte se našich specialistů v poradně!

Vydáno: 2 minuty čtení

Zpracování přiznání nemusí být vždy jen rutinní záležitostí. Nestandardní situace vašich klientů si proto můžete nechat posoudit v naší odborné poradně Otázky a odpovědi.

Jako naši předplatitelé máte možnost zasílat nám své dotazy a využít poradenskou službu. Zadání dotazu je velice snadné!

Jak položit otázku? >>>

Kdo bude odpovídat na otázky? >>>

 

Víte, že daňové přiznání za rok 2021 k dani z příjmů fyzických osob lze podat elektronicky až do 2. 5. 2021?

Ing. Dana Vankeová, certifikovaná účetní a členka Metodické rady Svazu účetních rekapituluje úkony spojené s uzavřením uplynulého zdaňovacího období na semináři Daňová evidence z pohledu každodenní praxe včetně informací k uzavření zdaňovacího období za rok 2021 dne 23. 3. 2022. Vyjma postupu při uzavírání evidence příjmů i výdajů, a zjištění výsledku pro stanovení základů daně z příjmů, Vás provede uplatňováním cestovních náhrad v daňové evidenci při uzavírání zdaňovacího období, uplatněním paušálu na auto, provedením oprav zjištěných chyb… ad. Vysvětlí správný postup v problémové oblasti kompenzací pohledávek a závazků a upozorní na další možné položky zvyšující či snižující základ daně.

Samostatnou kapitolou je také objasnění výhod a nevýhod daňové evidence ve srovnání s vedením účetnictví u právnické osoby.

Účastnit se můžete prezenčně v Praze či online.