Nový obsah na DAUČ: Aktualizovaná Účtová osnova včetně vzorů!

Vydáno: 2 minuty čtení

Publikovali jsme oblíbený výklad účtové osnovy od prof. Jiřího Strouhala v aktuálním znění. Srozumitelný text vás provede všemi účtovými třídami i jejich skupinami, objasní jejich použití na názorných příkladech a upozorní vás na nejčastější chyby, včetně daňových dopadů účetních operací.

Co dalšího Účtová osnova obsahuje?

Součástí jsou nově také přílohy - vzorové dokumenty ve formátu XLSX pro vaši účetní praxi. Jedná se o následující vzory: cestovní příkaz, výpočet daňových odpisů, denní rozpis tržby, dodací list, evidence DPH, faktura - daňový doklad, interní doklad, výpočet kursových rozdílů cizoměnových závazků, pokladní kniha, převodka, příjemka materiálu/zboží, příjmový pokladní doklad, protokol o vyřazení dlouhodobého majetku, protokol o zařazení dlouhodobého majetku, skladní karta zásob, typový účtový rozvrh pro podnikatele, výdajový pokladní doklad, výdejka materiálu/zboží, rozvaha, zúčtovací a výplatní listina.

 

Pro koho je dostupná?

Účtová osnova je dostupná pro předplatitele verze DAUČ, EXPERT a PREMIUM. Využijte 10denního demo přístupu a budete moct výklad také vyzkoušet!

 

Jak ji na DAUČ najdete?

Najdete ji v horním menu pod záložkou Účetnictví:

Účtová osnova - navigace

 

Nebo hledejte tento šedý oválek na konci souvisejících článků, tím se dostanete na všechny dokumenty týkající se účtové osnovy:

 

Jste-li na výpisu vyhledaných dokumentů, můžete použít filtr vlevo, a tím si omezit výsledky hledání pouze na výklad účtové osnovy:

účtová osnova - filtr

Ukázky

Ukázka 1

účtová osnova - ukázka 1

 

Ukázka 2

účtová osnova - ukázka 2

 

Ukázka 3

účtová osnova - ukázka 3

Další aktuality