Společnost s r. o. - paušální výdaj na automobil

Vydáno: 4 minuty čtení

Společnost s r. o. (neplátce DPH) má jediného společníka, který je zároveň i jednatelem a používá vlastní osobní automobil nezařazený v obchodním majetku i pro podnikání. Může si v daňovém přiznání fyzických osob uplatnit krácený paušální výdaj na automobil (ve výši 4 000 Kč/měsíc)? Popřípadě 80% dalších nákladů spojené s tím (např. nové pneumatiky, servis, opravy atp., samozřejmě kromě parkovného a pohonných hmot)? Dle § 24 odst. 2 písm. zt) zákona o daních z příjmů se jedná o auta zahrnutá i nezahrnutá do obchodního majetku, není v tom tedy ještě nějaká podmínka?

Společnost s r. o. - paušální výdaj na automobil
Ing.
Martin
Děrgel
Související předpisy: