Výplata podílu na zisku
Plné znění otázky
Společnost s r. o. má dva společníky. Ke dni 31. 12. 2023 má na účtě zisk z minulých let částku cca 700 000 Kč. Nikdy si společníci nevypláceli podíl na zisku. Vzhledem k tomu, že rok 2024 bude opět ziskový (cca 100 000 Kč), tak se rozhodli, že by si nějaký podíl na zisku vyplatili. Postup: Do 30. 6. 2025 na valné hromadě odsouhlasí závěrku a zároveň se rozhodnou, že si vyplatí každý částku 300 000 Kč jako podíl na zisku. Pochopitelně se musí udělat test, zda jsou oprávněni si podíl na zisku vyplatit. Z této částky do 3 měsíců od rozhodnutí Valné hromady odvedou každý 15% daň. A zbytek si vyplatí. Prosím o potvrzení nebo doplnění. Zaslechla jsem totiž názor, že byla nějaká změna v zákoně, že si nemohou již vyplatit podíl na zisku z částky, která je na účtu ke dni 31. 12. 2023. Zdá se mi to nepravděpodobné, protože by jim tam pořád zůstával zisk cca 700 000 Kč.
Odpověď
Máte předplatné? Přihlaste se
Tento dokument je jen pro předplatitele
Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma
Díky registraci získáte přístup k:
- Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
- Databázi Expertních odpovědí
- Týdeníku DAUČ
- Daňové legislativě
- Vybraným chytrým vzorům
Chcete vědět víc o předplatném ?