Postupné vyplácení podílů na zisku

OaO ID: 6455 Zodpovězeno: 22. 12. 2010

Plné znění otázky

Ve společnosti s. r. o. se na základě valné hromady rozhodlo o vyplácení podílů na zisku z důvodu nedostatku cash flow postupně, a to takto: Valná hromada se konala 30. 6. 2010, kde se rozhodlo rozdělit dosaženého zisku 600 000 Kč mezi tři společníky, a to ve splátkách: - k 1. 11. 2010 ve výši 200.000 Kč před zdaněním, - k 1. 12. 2010 ve výši 200.000 Kč před zdaněním, - k 1. 3. 2011 ve výši 200.000 Kč před zdaněním. Srážková daň z 600.000 ve výši 90.000 Kč byla sražena k 30. 9. 2010 a odvedena 15. 10. 2010. Problém je v tom, že již nyní víme, že k 1. 12. 2010 nebude mít společnost k dispozici finanční prostředky na odvod zdaněného podílu na zisku společníkům. Můžeme nevyplacený, ale již zdaněný podíl na zisku účtovat jako závazek vůči společníkům a vyplatit jej později, např. až za dva roky, až bude mít společnost dostatek finančních prostředků?

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
  • Databázi Expertních odpovědí
  • Týdeníku DAUČ
  • Daňové legislativě
  • Vybraným chytrým vzorům

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?