Odpočet úroků ze stavebního spoření v rámci ročního zúčtování

OaO ID: 7116 Zodpovězeno: 11. 05. 2011

Plné znění otázky

Zaměstnanec žádá odečet úroků z úvěru ze stavebního spoření. Jako účel je na úvěrové smlouvě uvedeno - údržba a změna bytu a koupě bytu. Zaměstnanec nejprve čerpal mezi-úvěr na údržbu a změnu bytu (státní byt, do kterého se zaměstnanec nastěhoval, magistrát opravil před nastěhováním a tuto opravu chtěl uhradit). Zaměstnanec se nastěhoval v dubnu/2009. V roce 2010 se zaměstnanec stal členem bytového družstva, které státní byty odkoupilo a stalo se vlastníkem bytů. Na koupi podílu v bytovém družstvu zaměstnanec dočerpal úvěr. Zaměstnanec doložil nájemní smlouvu k bytu,který využívá ke svému bydlení, ze dne 23. 11. 2010. Do osobního vlastnictví bude byt z bytového družstva na zaměstnance převeden v dubnu/2011 bezúplatně. Má zaměstnanec nárok na odečet úroků z úvěru za rok 2010 a v případě že ano, jaké doklady musí zaměstnavateli doložit?

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
  • Databázi Expertních odpovědí
  • Týdeníku DAUČ
  • Daňové legislativě
  • Vybraným chytrým vzorům

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?