ČTK

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého mohou oficiálně ode dneška začít žádat o příspěvek 5000 korun na dítě. Žádosti je možné podávat on-line přes aplikaci na webu ministerstva práce, nebo osobně v Czech Pointech na radnicích či v krajských úřadech. Vedení ministerstva práce očekává, že hlavní nápor žadatelů bude v prvních deseti dnech. Po zpracování a kontrole by tak podle náměstka ministerstva práce pro informační technologie Karla Trpkoše úřady práce mohly peníze začít posílat koncem měsíce. O dávku nemusí žádat domácnosti s přídavky na děti, dostávají ji automaticky.
Vydáno: 15. 08. 2022
Senát dnes zamítl vládní novelu zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), která především rozšiřuje evidenci na zbývající obory, které jí dosud nepodléhaly. Neschválil návrh na zrušení celého zákona o evidenci tržeb.
Vydáno: 25. 07. 2019
Spotřební daně z lihu, cigaret a dalších tabákových výrobků se zřejmě zvýší. Sněmovna dne 10. 7. 2019 v úvodním kole podpořila vládní daňový balíček, který zvyšuje i další daně, například z hazardních her.
Vydáno: 11. 07. 2019
Elektronická evidence tržeb se zřejmě rozšíří i na další obory, které pod ni dosud nespadaly, například na řemeslníky nebo lékaře. Někteří menší podnikatelé budou mít možnost evidovat tržby offline. Současně se některé služby nebo vodné a stočné přesunou do 10% sazby DPH.
Vydáno: 07. 06. 2019
Poslanci pokračují v sérii několika stovek hlasování o pozměňovacích návrzích k vládní novele o rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) do dalších oborů podnikání.
Vydáno: 31. 05. 2019