Dan z nemovitosti při pronájmu bytu
OaO ID: 50241
Zodpovězeno: 03. 02. 2025
Plné znění otázky
Občan pronajímá byt občanovi, příjmy z pronájmu zdanuje podle paragrafu 9 ZDP. Je třeba nahlásit na FÚ na oddělení daně z nemovitostí, že se byt pronajímá? A pokud ano, platí tam ohlašovací povinnost a jaká je lhůta? Je rozdíl ve výši daně z nemovitosti, pokud se nemovitost pronajímá?
Odpověď
Máte předplatné? Přihlaste se
Tento dokument je jen pro předplatitele
Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma
Díky registraci získáte přístup k:
- Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
- Databázi Expertních odpovědí
- Týdeníku DAUČ
- Daňové legislativě
- Vybraným chytrým vzorům
Chcete vědět víc o předplatném ?