Dan z nemovitosti při pronájmu bytu

OaO ID: 50241 Zodpovězeno: 03. 02. 2025

Plné znění otázky

Občan pronajímá byt občanovi, příjmy z pronájmu zdanuje podle paragrafu 9 ZDP. Je třeba nahlásit na FÚ na oddělení daně z nemovitostí, že se byt pronajímá? A pokud ano, platí tam ohlašovací povinnost a jaká je lhůta? Je rozdíl ve výši daně z nemovitosti, pokud se nemovitost pronajímá?

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
  • Databázi Expertních odpovědí
  • Týdeníku DAUČ
  • Daňové legislativě
  • Vybraným chytrým vzorům

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?