Občanský spolek - odpisování majetku v daňové evidenci

Vydáno: 3 minuty čtení

Jsme občanský spolek, vodácký klub, vedeme daňovou evidenci, nejsme plátci DPH. Dostali jsme darem loděnici, která bude pravděpodobně v hodnotě nad 40 000 Kč (provedení posudku probíhá). Chci se zeptat, zda je třeba v tomto případě vést účetní odpisy?

Občanský spolek - odpisování majetku v daňové evidenci
Blažena
Petrlíková
ID 13653
Odpověď:
Předně si dovolujeme připomenout, že „daňovou evidenci“ ve smyslu § 7b zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v platném znění (dále jen „