Dotované školenie - dotácia pre zamestnanca

Plné znění otázky

Zamestnanec absolvuje školenie v rámci úradu práce, na ktoré čerpá dotáciu - dotáciu čerpá zamestnanec, faktúra na školenie je vystavená na zamestnanca. Školenie súvisí s predmetom činnosti zamestnávateľa. Zamestnávateľ by rád náklady školenia zamestnancovi refundoval. Školenie neobjednáva zamestnávateľ, nakoľko cena školenia pre zamestnávateľa je cca 6krát vyššia ako pre zamestnanca, ktorý smie čerpať dotáciu. Akým spôsobom môže zamestnávateľ tieto náklady zamestnancovi preplatiť? Predpokladám, že pre zamestnanca sa vždy bude jednať o zdaniteľný príjem. 

Odpověď

Související dokumenty

Související předpisy

§ 24, 6 zákona 586/1992 Sb., o daních z příjmů