Výplata podílu ze zisku

OaO ID: 6907 Zodpovězeno: 21. 03. 2011

Plné znění otázky

Jsme spol. s r. o., valná hromada v dubnu 2010 schválila výsledek hospodaření za rok 2009 a jeho rozdělení. Zisk byl zaúčtován na účet 428-nerozdělený zisk minulých let. V únoru 2011, ještě před vyhotovením uzávěrky za rok 2010 bylo mimořádnou valnou hromadou rozhodnuto o vyplacení podílu ze zisku společníkovi již v březnu 2011. Lze takto postupovat a tento podíl vyplatit ze zisku roku 2009 nebo je nutné čekat až na uzávěrku roku 2010 a vyplatit podíl na zisku až po dubnové valné hromadě, která rozhoduje o rozdělení zisku roku 2010?

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
  • Databázi Expertních odpovědí
  • Týdeníku DAUČ
  • Daňové legislativě
  • Vybraným chytrým vzorům

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?