Pokuta za nesprávné parkování a spoluúčast při autonehodě

OaO ID: 6957 Zodpovězeno: 17. 03. 2011

Plné znění otázky

Zaměstnanec dostal pokutu od police za nesprávné parkování ve výši 1 000 Kč. Tuto pokutu uhradil z firemních prostředků. Firma tyto náklady zaúčtovala jako nedaňové náklady. Nejsem si jist, zda se nejedná u zaměstnance o nepeněžitý příjem a neměl by jej zdanit ve mzdě. Tedy 1 000 Kč nedaňové firemní náklady a 1 000 Kč zdaní zaměstnanec ve mzdě? Postupoval bych stejně i v případě spoluúčasti za autonehodu? Tedy, když zaměstnanec způsobí škodu na autě a spoluúčast je 5 000 Kč a zbytek uhradí pojišťovna? V tomto případě bych 5 000 Kč zaúčtoval na opravu auta jako daňově uznatelné firemní náklady, ale nevím, zda bych neměl zdanit zaměstnanci těchto 5 000 Kč ve mzdě.

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu ve verzi Master na 10 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Článkům z oblasti daní, podnikání, práva, účetnictví, neziskového sektoru a ESG
  • Databázi Expertních odpovědí
  • Týdeníku DAUČ
  • Daňové legislativě
  • Vybraným chytrým vzorům

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?