PaeDr. Jan Mikáč - strana 3

Učitelka v mateřské školce je absolventkou Rodinné školy (maturovala z Čj, z teoretické zkoušky z odb. předmětů, z německého jazyka a z praktické zkoušky). Následně si udělala jednotlivou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky a psychologie na Střední škole pedagogické v Liberci. 1) je plně kvalifikována pro práci v MŠ? 2) V případě, že ano, opravdu jí stačí absolvovat jakékoliv bakalářské studium, aby mohla být zařazena do platové tabulky č. 5?
Vydáno: 07. 04. 2011
Škola, příspěvková organizace. Naše zaměstnankyně jezdí z důvodu nemoci (např. kloubů) každý rok do lázní. Pokud není celá částka pobytu v lázních hrazena zdravotní pojišťovnou, můžeme jí na tento lázeňský pobyt přispívat i my jako zaměstnavatel z FKSP? A jakým způsobem? Předpokládám, že by musela být vystavena faktura na adresu školy. A příspěvek by měl být bezhotovostní. Nebo je i jiné řešení?
Vydáno: 07. 04. 2011
Gymnázium a neplátci DPH, vedeme účetnictví. Je možné uzavřít DPP se zaměstnancem na dva roky s tím, že mu bude vyplacena odměna za práci až na konci dvouleté pracovní činnosti? Součástí smlouvy bude i povinnost odvádět měsíčně výkaz práce, aby bylo zřejmé, že za každý rok odpracoval maximálně 150 hodin. Jsou vůbec nějaká omezení při uzavření DPP v oblasti vyplacení mzdy? Ještě bych rád poznamenal, že smlouva je přístupná a přijatelná jak ze strany zaměstnance, tak zaměstnavatele. Také mne zajímá, jak dopadl návrh na zvýšení DPP na 200 hodin ročně, zda to zcela zaniklo nebo se o tom stále jedná.
Vydáno: 29. 03. 2011
Jsme příspěvková organizace, nejsme plátci DPH a vedeme účetnictví. Paní učitelka má v diplomu pedagogické fakulty UJEP vc Brně z roku 1997 uvedeno vzdělání: Vychovatelství - větev A - se specializací tělesná výchova. V současné době učí paní učitelka na I. stupni. Jiná paní učitelka má v diplomu pedagog. fakulty Univerzity Palackého v Olomouci z roku 1994 uvedeno vzdělání: Učitelství pro školy pro mládež vyžadující zvláštní péči. V současné době učí na I. stupni. Při konzultacích na OŠMT města či kraje jsme dostali různé výklady, kde není jasně určeno, zda-li výše uvedené pracovnice mají být zařazeny do tabulky 4 či 5.
Vydáno: 11. 03. 2011
Jsem zaměstnána na hlavní pracovní poměr, v současné době v pracovní neschopnosti. Od 20. 7. 2010 mám zřízenu OSVČ na vedlejší činnost, platím odvody na nemocenskou z této OSVČ. V r. 2010 jsem však neměla z této OSVČ žádný příjem, protože jsem onemocněla a dosud pobírám nemocenské dávky. Musím si podávat daňové přiznání sama, nebo mohu požádat svého zaměstnavatele z hl. prac. poměru o roční zúčtování za r. 2010?
Vydáno: 02. 03. 2011
Předsedkyně odb. organizace nám oznámila, že zůstala jako jediná členkou odborové organizace. Je povinna písemně oznámit vedení ukončení činnosti odborů? Ona sama se stane členkou jiné organizace (např. v jiné škole). Bude se to naší školy nějak dotýkat? Co se týče např. sepsání kolektivní smlouvy s jinou organizací a také hospodaření s fondem FKSP?
Vydáno: 02. 03. 2011
Škola, příspěvková organizace, pedagogové mohou vykonávat nepřímou pedagogickou činnost doma, je možné provést záměnu hodiny, pokud je pedagog u lékaře, popř. na transfůzní stanici jako dárce krve. Např. v pondělí učí 4 hodiny, na pracovišti je dle rozpisu od 7:00 do 13:30, je možné provést záměnu některé vyučovací hodiny na jiný den v týdnu, aniž by bylo proplaceno suplování?
Vydáno: 28. 02. 2011
Škola, příspěvková organizace s vlastní školní jídelnou, zřizovatel kraj, přispíváme na obědy a večeře zaměstnanců, je možné přispívat z FKSP odlišnou částkou na obědy a večeře zaměstnanců?
Vydáno: 28. 02. 2011
Jsme střední škola, příspěvková organizace. Pro jaké účely se používá potvrzení o studiu, popř. o návštěvě školy a jaké identifikační údaje žáka musí obsahovat. K jakému účelu se používá první a druhý dokument (oba jsou v nabídce SEVTu). Je nutné uvádět trvání školního roku, popř. od 1. 9. do 31. 8. (co potom studenti 4. ročníku), musí obsahovat účel potvrzení ... ?
Vydáno: 28. 02. 2011
Jsme škola, zřizovatel kraj. K pronájmu nabízíme sportovní halu, je možné mít více kalkulací - např. topná sezona a mimo topnou sezonu, místní organizace, školy ... Stačí vždy objednávka a její potvrzení, jak řešit opakované pravidelné pronájmy?
Vydáno: 08. 11. 2010
Základní umělecká škola. Nemusíme přispívat zaměstnancům, kteří jsou ve starobním důchodu a mají uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou, když v,,Zásadách pro čerpání FKSP“ máme: Přispíváme zaměstnancům do doby dosažení věku pro nárok na starobní důchod?
Vydáno: 19. 10. 2010
Jsme střední škola. Zaměstnanec dostal výpověď pro nadbytečnost k 31. 8. 2010, od 1. 6. 2010 chtěl čerpat studijní volno. Má 28 dnů dřívější dovolené a letošní nárok 25 dnů. Se zaměstnavatelem měl podepsanou dohodu o zvýšení kvalifikace , kdy se zaměstnavatel zavazuje poskytnout pracovní volno s náhradou mzdy v rozsahu 20 dnů na přípravu a vykování zkoušky. Státní zkouška byla vykována 28. 6. 2010. Co má přednost, čerpání stud. volna nebo čerpání dřívější dovolené, z důvodu úspory prostředků na platy.
Vydáno: 09. 07. 2010
Jako ředitelka jsem chybně zařadila pracovníka do 13. platové třídy. Jako jeho nadřízená jsem byla také zařazena do 13. platové třídy. Byla nám vyměřena vratka neoprávněně čerpaných prostředků. Je starostka obce, která mi vystavila platový výměr pro 13. třídu, zodpovědná za tuto chybu stehně jako já?
Vydáno: 28. 06. 2010
Jaké jsou možnosti přimět žáka základní školy, respektive jeho rodiče k úhradě poškozené desky na lavici? Totéž za poškozené učebnice - můžeme vybírat peníze či nikoli, jak je zaúčtovat?
Vydáno: 28. 06. 2010
Zpracováváme mzdy pracovníkům ve školství. Ve školách je spousta důchodců, kteří pracují na pracovní smlouvy od září do června následujícího roku, ale i pouze za nemoc (třeba na 5 dnů), nebo i opakovaně v jednom měsíci (několik zástupů). Jak se mají vystavovat evidenční listy? Je povinnost organizace všem (i krátkým zástupům) evidenční list vyhotovit?
Vydáno: 13. 05. 2010
Lze se zaměstnancem (školník) okamžitě zrušit pracovní poměr, když v pracovní době nadýchal 4 promile alkoholu nebo musí být nejprve písemně upozorněn na možnost výpovědi?
Vydáno: 15. 04. 2010
Jsme základní škola zřízená obcí. Učitel na 2. stupni absolvoval v r. 2003 bakalářský studijní program Mediální a komunikační studia (Pedagogická fakulta UHK), obor Jazyková a literární kultura. Na ZŠ učí od r. 1998. K dalšímu studiu si zvolil bakalářský obor Politologie Latinské Ameriky, který by měl dokončit v r. 2011 (UHK). Stačí tomuto pracovníkovi k uznání kvalifikace pro učitelství na ZŠ Doplňkové pedagogické studium? A pokud ano, pro výuku kterých předmětů bude kvalifikován?
Vydáno: 02. 04. 2010
Jsme příspěvková organizace. Podvojné účetnictví. Zaměstnanci dostávají příspěvek z FKSP 1.200,-- Kč za rok. Mohou si vyčerpat rok zpětně - kumulovat dva roky. Zaměstnankyně je důchodce na zkrácený úvazek. Pracovní poměr má vždy od 1. 9. do 30. 6. následující roku Může dostat celý příspěvek, když dva měsíce v roce není zaměstnanec a nyní má zatím smlouvu do 30. 6.?
Vydáno: 29. 03. 2010
Mám dost specifický dotaz ohledně čerpání z FKSP v příspěvkové organizaci. Jedná se o víkendový pobyt zaměstnankyně střední školy, který začíná pátečním večerem a končí v neděli. Je možné uhradit z FKSP? Z odborů bylo upozorněno, že pobyt začínající v pátek není možné uhradit, zaměstnankyně má nástup až večer a odjíždí po ukončení své pracovní doby. Z jakého důvodu by nešlo uhradit z FKSP?
Vydáno: 26. 03. 2010
Kontrola z KÚ nám vytkla špatné přiznání 13. platové třídy pro výchovného poradce. Proti protokolu jsme vznesli námitky, jsou uváděny nepravdy ( např. že nebyla vypracována náplň pro 13. plat. tř.) a že vzdělání zaměstnance přiznání této třídy neumožňuje. Učitelka má toto vzdělání: Pedagogika se státní zkouškou z pedagogického poradenství a školní pedagogiky, učitelství pro střední školy obor pedagogika. Prosím o Váš odborný názor na přiznání 13. platové třídy a radu, jak se bránit proti nepravdivému tvrzení v protokolu. Nyní již nemáme žádnou možnost opravného prostředku vzhledem k KÚ.
Vydáno: 19. 03. 2010