PaeDr. Jan Mikáč - strana 4

Náš zřizovatel - obec - zřizuje 3 úplné základní školy. Z neúplných škol - z okolních obcí - k nám přicházejí děti pokračovat do šestých tříd. Náklady na naše školy jsou velmi různé a tak žáci na doporučení svých obcí především nastupují na školu s nejmenšími náklady (neinvestiční náklady na žáka). Tak okolní obce ušetří při placení na žáka. Víme, že školu volí rodiče, ale nepůjdou proti své obci. Dochází tak k nerovnoměrnému rozmístění žáků do šestých tříd. Náš zřizovatel chtěl naše školy v placení za žáky pro okolní obce zprůměrovat, ale prý to tak nelze. Okolní obce jsou proti, snaží se šetřit. Může náš zřizovatel 3 škol požadovat po okolních obcích průměrnou částku za žáka ať nastoupí kamkoliv, nebo opravdu musí určit pro každou naši školu konkrétní částku? Neexistuje nějaká zákonem nebo vyhláškou podložená cesta ke zprůměrování požadovaných částek? O změně kapacity škol zřizovatel neuvažuje.
Vydáno: 17. 03. 2010
Můžete mi prosím objasnit, jak je to s (\\\"Vlastním hodnocením školy)\\\" u zušek? Zušky se řídí podle své vyhlášky, (\\\"Vlastní hodnocení školy\\\") je obsaženo ve vyhlášce pro základní školy. Hodnocení práce naší školy tak jako tak provádíme. Vidíme v něm nástroj na zlepšení (uvědomnění si) nedostatků a rezerv. Zajímá mne Váš právní názor, protože jsem se setkala s různým pojetím.
Vydáno: 16. 03. 2010
Do konce roku 2009 jsme mohli zcela jasně dodržet vyhlášku č. 114/2002, § 14. z fondu lze poskytnout zaměstnancům věcné nebo peněžní dary d) při prvním odchodu do starobního důchodu nebo plného invalidního důchodu. Jak to bude v roce 2010, kdy zaměstnanec může pobírat důchod, ale nemusí skončit pracovní poměr. Jak je třeba řešit tento případ, změnou obsahu pracovní smlouvy v tom smyslu, že do ostatních ujednání uvedeme pracující důchodce a odměnu můžeme vyplatit?
Vydáno: 16. 03. 2010
Můžeme uzavřít s vychovatelkou ve školní družině pracovní smlouvu na plný úvazek a zároveň v souběžné činnosti na téže škole pracovní smlouvu jako učitelka s úvazkem 0,50?
Vydáno: 09. 03. 2010
Žák narozen 4. 9. 2002 po odkladu školní docházky opět u zápisu. Rodiče by chtěli další odklad pro školní rok 2010/2011. Další odklad nebyl povolen, neboť podle Školského zákona § 37, odst. 1, žák dovrší 8. rok věku ve školním roce 2010/2011. Žák trpí oční vadou a díky tomu prý poruchou soustředění. Pokud žák od 1. 9. 2010 nastoupí k plnění povinné školní docházky a projeví se u něj nedostatečná tělesná nebo duševní vyspělost, je možné podle § 37 odst. 3 Škol. zák. mu umožnit odložení školní docházky? V té době mu již bude 8 let.
Vydáno: 09. 03. 2010