Srážková daň - strana 18

Zaměstnáváme paní, která je na rodičovské dovolené (dvouleté dítě) a u nás dělá na DPČ. (cca 2 tis. Kč) Může podepsat „prohlášení“ a uplatnit slevu 2.070 Kč? Je možné jí vrátit sraženou daň zvláštní sazbou v ročním vyúčtování. Můžeme jí toto vyúčtování udělat my, když za rok 2010 má příjem jen u nás, ale pracovní smlouvu i u zaměstnavatele u kterého čerpá rodičák?
Vydáno: 20. 09. 2010
Co musím splnit, chci-li zřídit tzv. „podnikovou spořitelnu“? Které předpisy tuto činnost upravují?
Vydáno: 29. 06. 2010
U zaměstnavatele mám podepsané prohlášení k dani, u druhého pracuji na dohodu o provedení práce. Z této dohody je zálohově vyplácena odměna ve výši 6.000 Kč a odvedena daň zálohová 15 %. Musím i u tohoto zaměstnavatele podepsat prohlášení k dani? Slevy se poskytují jen u jednoho zaměstnavatele? A také nevím jestli je správná 15% srážková daň u dohody. Někde jsem četla, že musí být 20 %. Daňové přiznání si musím dělat sama, nebo mi je udělá účetní zaměstnavatele u kterého jsem podepsala prohlášení a uplatňuji slevy na dani.
Vydáno: 24. 05. 2010
s. r. o., účetnictví Zaměstnankyně (HPP 14.000 Kč hrubého) má od 11/2009 na neurčito navíc i DPP (2.000/měsíc) na úklid. Já ale tu dohodu srážela srážkově a neuvědomila jsem si, že měla být kvůli existenci HPP zálohově . Částky pro FU jsou stejné v obou případech, slevu na dani má paní uplatněnou v plné výši v platu HPP, ale daně měly být tedy poslány na jiné předčíslí a i výkazy pro FU za 2009 jsou tedy špatně. Je to natolik zásadní problém, že bych měla podat Vyúčtování daně z příjmu odvedené zaměstnavatelem a Vyúčtování srážkové daně za 2009 znovu? A v letošním roce - je potřeba to řešit zpětně za 01-03, volat na FU a řešit že peníze byly poslané na jiné předčíslí?
Vydáno: 09. 04. 2010
Za zdroje příjmů z ČR podle § 22, které podléhají zdanění nebo zajištění daně (pokud nejde o výjimky, např. rezidenti jiného čl. státu a pod) se považují stavebně montážní práce pouze v případě, že je poskytuje stálá provozovna? Tj. pokud nevznikne stálá provozovna, nepodléhají stavebně montážní práce ani zajištění daně ani srážkové dani?
Vydáno: 15. 02. 2010
Máme nárok na vrácení srážkové daně z příjmů fyzických osob od Finančního úřadu? Pracovníci dodatečně podepsali po skončení roku \\\"Prohlášení za rok 2008\\\". V březnu 2009 jsme jim udělali roční vyúčtování a vrátili jim přeplatek na dani. Dopisem jsme požádali Finanční úřad o vrácení přeplatku, ale referntka tvrdí, že je to moc složité. Účetnictví jsme přebírali v lednu 2009. Ve vyúčtování srážkové daně za rok 2009 jsme uvedli ve II.oddíle sl. 6. Protože jiná srážková daň nebyla, tak v řádku 1 oddílu III. je minusová částka. Co děláme špatně ? Společenství vlastníků byt. jednotek
Vydáno: 04. 02. 2010
Společník s. r. o., který není v zaměstnaneckém poměru si chce na konci roku 2009 vyplatit odměnu za práci pro společnost ve výši 5 mil.Kč. Jakým způsobem se toto řeší? Musím ho přihlásit na ZP a OSSZ jako zaměstnance a udělat řádnou mzdu za 12/09 a pak ho zase odhlásit? Nebo máme udělat DPP a odvést srážkovou daní 15% bez ZP a SP?
Vydáno: 03. 02. 2010
Jsme s. r. o., s jediným společníkem příslušníkem Spolkové republiky. Německo. Rozhodnutím jediného společníka na valné hromadě poukážeme část nerozděleného zisku z minulých let v EUR na účet jediného společníka. Do 30ti dnů zaplatíme srážkovou daň podle § 36 Zvláštní sazba daně, odst. 2, 15 písm. b) z podílu na zisku z účasti na společnosti s ručením omezeným. Je to tak správně? Účet příjemce je v jiné zemi EÚ.
Vydáno: 29. 10. 2009
Jsme nezisková organizace, základní organizace, která nemá vlastní IČO a patří pod pražskou organizaci. Této základní organizaci byl poskytnut nadační příspěvek na projekt školení na PC. V rámci tohoto projektu byly uzavřeny dvě dohody o provedení práce - jedna na částku 20.000,-Kč a druhá na částku 4.000,-Kč. Z těchto dohod chceme odvést zálohovou a srážkovou daň, jenomže nevíme kam. Bez vlastního IČO se registrovat k daňové povinnosti na okresní Finanční úřad nemůžeme, ale protože celá akce proběhla v našem okresním městě, myslíme si, že by měla být daň odvedena zde. Chtěli jsem si celý projekt zpracovat sami, bez účasti mateřské organizace, ale nevíme jak je to tedy s odvedením daní z těchto DPP? Máme je odvést na okresní Finanční úřad bez registrace, nebo musíme nechat zpracovat vyúčtování projektu mateřské organizaci, která na Finančním úřadě v Praze registrovaná je?
Vydáno: 20. 10. 2009
Student v jednom měsíci pracuje u dvou zaměstnavatelů a u obou si vydělá částku do 5.000,- Kč. U prvního podepíše prohlášení a uplatňuje odpočet. Může u druhého rovněž podepsat prohlášení a bez uplatnění odpočtu chtít rovněž zálohovou daň? Po skončení roku si student udělá daňové přiznání a i daň sražená u druhého zaměstnavatele mu bude vrácena? V případě, že by měl srážkovou daň do 5.000,- Kč povinně, daň by mu vrácena nebyla?
Vydáno: 07. 08. 2009
Prosím o radu, jsme česká s. r. o., plátci daně, 100% vlastník slovenské s. r. o. Slovenská s. r. o. nám bude pronajímat auto, bude sepsaná smlouva. Do nákladů české s. r. o zaúčtuji dle faktury nájemné auta, dle dokladů PHL a drobné opravy – údržbu, uplatním DPH. Kdo bude platit silniční daň, pokud bude jezdit jak na Slovensku tak v ČR, nebo pokud by jezdilo jen v ČR? Pak jsem se chtěla zeptat, jestli musíme srážet z placeného nájemného srážkovou daň?
Vydáno: 12. 01. 2009
DPP (hlavní příjem) přesáhne v měsíci 399 Kč. Mělo by být odvedeno zdravotní pojištění? Jak se posuzuje hlavní příjem? Jak je to u důchodce?
Vydáno: 18. 12. 2008
Převzala jsem účetnictví organizační složky a potřebuji vědět, jak správně se vypořádat se ziskem za rok 2007, tj. účtem 43?. Jedná se o příjem firmy ze Slovenska, která organizační složku v ČR zřídila? Je tento příjem osvobozen od srážkové daně? Prosím o předpisy účtování.
Vydáno: 08. 10. 2008
Česká společnost se sídlem v ČR prodává svým klientům osobní analýzy, které zpracovává ve spolupráci s americkou společností se sídlem v USA. Klient odpoví prostřednictvím online dotazníku na otázky, které jsou následně zpracovány v USA a výsledky odeslány zpět do ČR, kde je česká společnost přeloží a předá klientovi. Jaký je postup v tomto případě s ohledem na DPH, bude uplatněn tzv. reverse charge a měla by být srážena srážková daň? Služby jsou účtovány za konkrétní vyplněné dotazníky a spolupráce s americkou společností tudíž bude pokračovat nepravidelně po celou dobu podnikání.
Vydáno: 02. 10. 2008
Fyzická osoba, daňová evidence. Na firmu (IČO) zřídila v bance termínovaný vklad. Banka připisuje na účet úroky + srážkovou daň z úroků. Vzhledem k tomu, že úroky jsou již zdaněné, jak tyto úroky + daň zaúčtovat v DE?
Vydáno: 29. 09. 2008
Česká s. r. o. mimo jiné provádí montáže v Německu, k této činnosti si pronajala automobil od německé firmy. Německá firma poslala fakturu České s.r.o., která zahrnuje 6měsíční leasing, silniční daň, pojištění a opravu. Je česká firma povinna uplatnit srážkovou daň dle § 22 zákona o daních z příjmů?
Vydáno: 07. 09. 2008
Mohou být vypláceny pravidelné odměny členům statutárních orgánů a. s., kteří pro zaměstnavatele nevykonávají práci, nemají podepsáno prohlášení poplatníka daně z příjmů? Jakým způsobem se tyto odměny daní a odvádí se z nich sociální a zdravotní pojištění? Mohou si členové statutárních orgánů a. s., která vznikla v roce 2007, vyplatit jednorázově odměnu za rok 2007 a jakým způsobem bude zdaněna?
Vydáno: 22. 06. 2008
Na valné hromadě a. s. bylo schváleno rozdělení zisku za rok 2007, s tím, že se budou vyplácet za rok 2007 dividendy v celkové hodnotě 1 000 000 Kč. Akcionáři jsou jak fyzické, tak právnické osoby. Jak se o dividendách bude účtovat? Jaká sazba daně má být odvedena a do kdy?
Vydáno: 02. 06. 2008
Dělí se stále daň z DPP od 1. 1. 2008 na srážkovou do základu 5 000 Kč a zálohovou ze základu nad 5 000 Kč? Anebo je nyní u všech sazba 15 %? Na který účet FÚ se daň odvádí? 7720 pro srážku do základu 5 000 Kč a 713 pro srážku ze základu nad 5 000 Kč?
Vydáno: 24. 04. 2008
V případě, že CZ s. r. o. bude platil za licenci společnosti SK a. s. ze Slovenska za užívání obchodního jména, obchodní značky... atd. Musíme platil navíc 5% srážkovou daň právnických osob finančnímu úřadu v České republice? a zaslat formulář oznámení plátce daně? českému finančnímu úřadu? Co má za povinnosti v této oblasti SK a. s.? A jak to bude v případě úhrady licence za software ve stejném případě? Je zde také nějaká povinnost platit srážkovou daň právnických osob a zaslání formuláře oznámení práce daně v případě nákupu ze Slovenska nebo Rakouska?
Vydáno: 19. 12. 2007