Aktuálně

ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU: Nominace prodloužena!

Datum vydání: 19. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Termín pro zasílání nominací kandidátů na tituly ÚČETNÍ ROKU 2019 a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019 jsme pro vás prodloužili do 31. srpna!

Nové články na DAUČ: Nesprávně uvedená DPH – Rozsudek SDEU ve věci nároku na odpočet daně – Údaje na zahraničních fakturách

Datum vydání: 19. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V aktuálních příspěvcích se věnujeme opravám chyb v přiznání k DPH, účtování hmotných movitých věcí, odpisování a daňovému režimu zápůjček mezi s. r. o. a společníky. Nechybí ani komentovaný judikát SDEU a můžete se také otestovat, zda dokážete vybavit fakturu správným popiskem v anglickém jazyce.

Nejnovější online čtení: dodání stavebního pozemku, osobní bankrot nebo zaměstnávání studentů

Datum vydání: 14. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V aktuálních příspěvcích se zaměřujeme na daňové podmínky zaměstnávání studentů nebo dodání stavebního pozemku s pohledu daně z přidané hodnoty. Věnujeme se také oddlužení fyzické osoby a upozorňujeme na legislativní novinky, Informace GFŘ a a judikáty k DPH.

Tisková zpráva: Závislost na jediném dodavateli IT systému ADIS po 30 letech skončí

Datum vydání: 12. 8. 2019
Autor: Finanční správa

Finanční správa se po třech desetiletích zbaví závislosti na jediném dodavateli služeb Automatizovaného daňového informačního systému. Do této situace nazývané vendor lock-in se Česká republika dostala kvůli nevýhodné smlouvě z roku 1992. Generální finanční ředitelství uzavřelo 7. srpna 2019 se společností IBM dohodu, na jejímž základě dojde v průběhu roku 2023 k předání majetkových práv na ADIS do vlastnictví státu.