Aktuálně

Tisková zpráva: effacts je nyní Legisway Essentials

Datum vydání: 25. 3. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Wolters Kluwer nově představuje rozšířené portfolio produktů, které splňují náročné požadavky firemních právních oddělení pod značkou Legisway.

Nové články: Standard IFRS 15 – Daňové lhůty – Benefity

Datum vydání: 25. 3. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V aktuálních článcích podrobně objasníme použití standardu IFRS 15 – Výnosy ze smluv se zákazníky a upozorníme na to, že ne každá smlouva je předmětem tohoto standardu. Zařazujeme dále příspěvek k daňovým lhůtám a k zaměstnaneckým benefitům z oblasti zdravotnictví a volnočasových aktivit.

Nové příspěvky na DAUC.cz!

Datum vydání: 22. 3. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V nejnovějších příspěvcích jsou hojně zastoupeny vaše odborné dotazy například na téma úroky z úvěru nebo daňové zvýhodnění, ale i z reklamy a živnostenského zákona. Přinášíme i článek k otázce výzev správce daně vůči třetím osobám k poskytování informací – zejména ve vazbě na tzv. svatební výzvy.

Tisková zpráva: Ministryně Schillerová se vyjádřila k online finančnímu úřadu

Datum vydání: 21. 3. 2019
Autor: Ministerstvo financí ČR

Nový online finanční úřad slibuje ministryně financí Alena Schillerová (ANO) – podobný elektronickému bankovnictví a zjednodušující e-komunikaci s Finanční správou, například s možností odeslání podání z daňové informační schránky bez nutnosti e-podpisu. Dříve než za dva roky ale nebude.