Aktuálně

Nové články z časopisu Účetnictví v praxi: Dopad pandemie koronaviru – Likvidace s. r. o. – Zákonné opravné položky u pohledávek

Datum vydání: 11. 8. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Publikovali jsme nejnovější články z oblasti účetnictví, v nichž vás provedeme problematikou dopadu pandemie koronaviru na ekonomické fungování firem, jednotlivými kroky při likvidaci s. r. o. a dalším dílem opravných položek tentokrát zaměřeným na zákonné opravné položky u pohledávek.

Digitalizace účetnictví je více než trend

Datum vydání: 10. 8. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Před lety nebyly mobilní telefony v životech mnohých z nás ničím víc než telefony. Dnes jsou pro miliardy lidí vším a máme v nich uložené doslova celé naše životy. A nevadí nám to. Je to totiž normální. Podívejme se ze stejného úhlu pohledu na účetnictví. I je mění moderní technologie.

Publikovali jsme nové předpisy ze Sbírky zákonů

Datum vydání: 9. 8. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Na portálu DAUČ jsme nově publikovali následující předpisy.

Nové odborné příspěvky: DPH při zasílání zboží – Zákaz „nekonečné“ lhůty pro stanovení daně – Inventarizační rozdíly – Právní úprava jednatele a společníka s. r. o.

Datum vydání: 7. 8. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

V nejnovějších článcích shrneme aktuální pravidla pro uplatňování DPH při zasílání zboží a chystané změny od roku 2021, podíváme se na prodloužení lhůty pro stanovení daně z hlediska judikatury, a projdeme si práva a povinnosti jednatele a společníka s. r. o. i vzhledem k novému zákonu Lex Covid.