Aktuálně

Nové příspěvky na DAUC.cz!

Datum vydání: 22. 3. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V nejnovějších příspěvcích jsou hojně zastoupeny vaše odborné dotazy například na téma úroky z úvěru nebo daňové zvýhodnění, ale i z reklamy a živnostenského zákona. Přinášíme i článek k otázce výzev správce daně vůči třetím osobám k poskytování informací – zejména ve vazbě na tzv. svatební výzvy.

Tisková zpráva: Ministryně Schillerová se vyjádřila k online finančnímu úřadu

Datum vydání: 21. 3. 2019
Autor: Ministerstvo financí ČR

Nový online finanční úřad slibuje ministryně financí Alena Schillerová (ANO) – podobný elektronickému bankovnictví a zjednodušující e-komunikaci s Finanční správou, například s možností odeslání podání z daňové informační schránky bez nutnosti e-podpisu. Dříve než za dva roky ale nebude.

Nové články z oblasti neziskového sektoru na DAUC.cz

Datum vydání: 21. 3. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Přinášíme nové články s neziskovou tematikou. Pokračujeme seriálem k pečovatelské službě, podíváme se na náklady SVJ, na nájem z pohledu DPH u neziskových subjektů a také na novelu insolvenčního zákona a zákona o státní službě. Novinkou je test, v němž si vyzkoušíte své znalosti!

Čtěte na DAUC.cz: DPH u vývozu – Příloha v účetní závěrce – Legislativní novinky

Datum vydání: 19. 3. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Ve verzi DAUC a EXPERT přinášíme aktuální článek v souvislosti s brexitem, a to na téma vývoz zboží a DPH. Dále seznámíme se všemi důležitými body přílohy v účetní závěrce tak, abyste při jejím sestavování měli veškeré potřebné informace. Nechybí ani stručný komentář k aktuální legislativě.