Aktuálně

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o směnárnách

Datum vydání: 15. 11. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o směnárenské činnosti. Jejím cílem je zamezit nekalým praktikám některých směnáren, kterých se dopouštějí nejčastěji v centru Prahy při jednání se zahraničními turisty.

Pokyn Generálního finančního ředitelství č. GFŘ-D-32

Datum vydání: 13. 11. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Ve Finančním zpravodaji č. 9/2018 ze dne 9. listopadu 2018 byl vydán Pokyn GFŘ č. D – 32 Sdělení Generálního finančního ředitelství k závaznému posouzení způsobu, jakým byla vytvořena cena sjednávaná mezi spojenými osobami a ke způsobu určení základu daně daňového nerezidenta z činností vykonávaných prostřednictvím stálé provozovny.

Čtěte na DAUC.cz: DPH u intrakomunitárních plnění – Osvobození bezúplatných příjmů – Doručování v aktuální judikatuře

Datum vydání: 13. 11. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Přinášíme přehled DPH pravidel při obchodování v rámci EU a objasňujeme podmínky osvobození bezúplatných příjmů. Vracíme se také k tématu GDPR a nabízíme účetní a daňový pohled na převody jmění. Dále se věnujeme doručování písemností a jeho vlivu na průběh řízení v aktuálních judikátech.

Dřevo, děrné štítky nebo diskety: Podívejte se s námi na milníky ve zpracování účetních dat

Datum vydání: 12. 11. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

„Ve skriptu došlo k chybě, program přestal pracovat...“ – Jestli vás občas počítač nebo přímo účetní software potrápí tak, až vám „tečou nervy“, pojďte se podívat, jak to vypadalo, když účetnictví bylo ještě v plenkách ...