Aktuálně

Nové články z časopisu Účetnictví v praxi: Daňová kontrola – Sankce za porušení předpisů – Home office v příkladech

Datum vydání: 18. 6. 2021
Autor: Redakce portálu DAUČ

Publikovali jsme nejnovější články z oblasti účetnictví, v nichž vás provedeme tématem daňové kontroly po novele daňového řádu či sankcemi za porušení daňových a účetních předpisů nebo se podíváme na praktické příklady daňového řešení home office.

Úprava odpočtu při prodeji dlouhodobého majetku a další témata!

Datum vydání: 15. 6. 2021
Autor: Redakce portálu DAUČ

Publikovali jsme nejnovější články, v nichž se seznámíme se změnami v novele zákona o dani z nemovitých věcí a také ve zdanění fyzických osob v roce 2021. Dále si projdeme další daňové, účetní a pracovněprávní změny.

Aktuální diskuse k dani z nemovitých věcí

Datum vydání: 10. 6. 2021
Autor: Soukop, Jiří

V rámci aktuálně startující kampaně před říjnovými volbami do poslanecké sněmovny slyšíme v posledních dnech poměrně hlasitě téma daně z nemovitých věcí a jejího případného zvyšování, respektive její budoucí koncepce v daňovém mixu. Padají rovněž návrhy na vyšší zdanění komerčních nemovitostí.

Nové články z časopisu UNES: Trestní odpovědnost právnických osob – Předdůchod a zdravotní pojištění – Zvláštnosti v účtování v SVJ

Datum vydání: 10. 6. 2021
Autor: Redakce portálu DAUČ

Publikovali jsme nejnovější články pro neziskový sektor, ve kterých bychom vás rádi upozornili na trestní odpovědnost právnických osob a criminal compliance programy v územní samosprávě, dále vás provedli souvislostmi předdůchodu a zdravotního pojištění a tématem zvláštnosti v účtování v SVJ.