Aktuálně

Skupina KODAP se stala ÚČETNÍ FIRMOU ROKU 2020. Kdo získal titul ÚČETNÍ ROKU 2020?

Datum vydání: 2. 12. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Netradiční formou, ale tradičně v dobré náladě, se v úterý 1. prosince 2020 uskutečnilo online vyhlášení výsledků již třetího ročníku soutěže ÚČETNÍ ROKU. Vinou koronaviru nemohl proběhnout slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků tak, jak je zvykem, i přesto však měla akce značnou účast.

Ministerstvo financí: Finanční zpravodaj číslo 31/2020

Datum vydání: 2. 12. 2020
Autor: Ministerstvo financí ČR

Na stránkách Ministerstva financí byl uveřejněn Finanční zpravodaj č. 31/2020 ze dne 2. prosince 2020, který obsahuje sdělení ke Smlouvám mezi ČR a Norskem a mezi ČR a Gruzií.

Informace k určení lhůty pro stanovení daně (prekluzivní lhůty) při vykazování a uplatňování daňové ztráty a posuzování běhu této lhůty a změny jejího běhu v návaznosti na rozsudky Nejvyššího správního soudu

Datum vydání: 1. 12. 2020
Autor: Finanční správa

GFŘ z důvodu zvýšení právní jistoty poplatníků daně z příjmů právnických a fyzických osob v návaznosti na rozhodovací činnost NSS vydává Informaci k určení lhůty pro stanovení daně (prekluzivní lhůty) při vykazování a uplatňování daňové ztráty a posuzování běhu této lhůty.

Nové články z neziskové oblasti: Odpovědnost za činnost a hospodaření PO USC – Sportoviště v účetnictví příspěvkových organizací

Datum vydání: 30. 11. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Publikovali jsme nejnovější články především pro neziskový sektor, ve kterých se podíváme na novinky v právních předpisech, které se mohou týkat neziskových subjektů, dále se podíváme na možnosti řešení složité problematiky hřišť a sportovišť u příspěvkových organizací.