Aktuálně

Poslední možnost přihlásit se na specializované semináře věnované problematice GDPR

Datum vydání: 19. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Jak se nová pravidla ochrany osobních údajů dotýkají oblasti e-mailingu, telefonního marketingu a dalších forem cílené reklamy? Kdy můžete fotografie zaměstnanců zveřejňovat na svých webových stránkách, jak nastavit vnitřní předpis?

ČSOB Daňař & daňová firma roku 2017: A vítězem se stává…

Datum vydání: 16. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Hotel International Praha, 15. února 2018, 17:00 hod. Právě v tento okamžik a na tomto místě byl zahájen slavnostní galavečer, na kterém byly zveřejněny výsledky již 8. ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma.

Startuje devátý ročník ankety Zákon roku

Datum vydání: 14. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Začíná hlasování v anketě Zákon roku. Podnikatelé již podeváté rozhodnou o nejlepším právním předpisu, který má pozitivní dopad na byznys. Projekt letos vedle hlasování o nejlepší zákon otevírá diskusi oborových autorit na vývoj české legislativy podnikatelského prostředí.

Vyjádření Finanční správy k rozsudku NSS ze dne 30. 1. 2018, č. j. 5 Afs 60/2017 - 60

Datum vydání: 14. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Finanční správa respektuje rozhodovací praxi soudů a tedy i právní závaznost rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v této věci. Celý případ však není tak černobílý, jak se z médií může na první pohled zdát. Faktem zůstává, že se stal podvod na DPH, což potvrdil kromě Městského soudu v Praze i Nejvyšší správní soud.