Aktuálně

Termín spuštění rozšířené bezplatné právní pomoci se blíží

Datum vydání: 20. 6. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Od 1. července 2018 nabude účinnosti část zákona č. 258/2017 Sb., kterým se mění mj. zákon o advokacii a který zakotvuje nový, rozšířený systém bezplatné právní pomoci poskytované advokáty na základě určení Českou advokátní komorou.

Daňový balíček pro rok 2019

Datum vydání: 14. 6. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Vláda schválila návrh zákona z dílny Ministerstva financí, kterým se mění některé zákony v oblasti daní (tzv. daňový balíček). Předloha je souborem novel daňových zákonů, zejména zákona o daních z příjmů, zákona o dani z přidané hodnoty a daňového řádu. Spojením změn do jednoho zákona sleduje Ministerstvo financí cíl zvýšení přehlednosti daňové legislativy a zrychlení legislativního procesu.

Vláda schválila start další fáze EET či možnost off-line režimu pro nejmenší podnikatele

Datum vydání: 13. 6. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Vláda schválila Ministerstvem financí předložený návrh novely zákona o evidenci tržeb, který upravuje náběh 3. a 4. fáze evidence tržeb, přináší nejmenším podnikatelům možnost evidovat své tržby off-line a významným způsobem snižuje DPH na vodné, stočné a stravovací i odborné služby.

Zápis z jednání Koordinačního výboru GFŘ s KDP

Datum vydání: 12. 6. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Na stránkách Finanční správy byl zveřejněn nový zápis z jednání Koordinačního výboru GFŘ s Komorou daňových poradců ČR ze dne 5. května 2018.