Aktuálně

Nové články: Je odškodnění od správce daně zdanitelným příjmem?

Datum vydání: 19. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Předplatitelé verze DAUC EXPERT mají k dispozici nové články z časopisu DHK, v nichž se věnujeme nejen otázkám možného zdanění náhrady škody od správce daně, ale i odpisům technického zhodnocení, tvorbě vnitropodnikových směrnic a také dvěma oblastem DPH – dodání použitého zboží a přepravě zboží.

Největší firemní daňové riziko aneb převodní ceny nejsou jen o cenách (tisková zpráva)

Datum vydání: 18. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Zákonná úprava pravidel pro převodní ceny není v českých zákonech zcela konkrétní a postupy se v praxi opírají o základní právní principy a mezinárodní doporučení. O to více je důležité hledat sjednocující aplikační praxi. I to je jeden z důvodů, proč Komora daňových poradců ČR a International Fiscal Association ČR uspořádali dne 16. 10. 2018 v Praze mezinárodní konferenci k převodním cenám.

Další krok v digitalizaci státní správy: eSbírka a eLegislativa zjednoduší občanům přístup k platnému právu

Datum vydání: 17. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Ministerstvo vnitra uzavřelo smlouvu s dodavateli systémů eSbírka a eLegislativa. Oba systémy by měly vzniknout do dvou let tak, aby od 1. 1. 2021 mohli začít fungovat v ostrém provozu. Cílem projektu je zajistit zvýšení dostupnosti, přehlednosti a srozumitelnosti platného práva a zvýšení kvality, efektivity a transparentnosti jeho tvorby.

Čtěte na DAUC.cz: Dotace – Ukončení pracovního poměru a zdravotní pojištění – Cestovní náhrady – Judikatura

Datum vydání: 9. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Přinášíme vám další příspěvky z říjnového Daně a právo v praxi, v nichž se věnujeme tematice dotací, zdravotnímu pojištění, cestovním náhradám, ale také několika nejnovějším judikátům. Mezi články naleznete i podrobný příspěvek týkající se finančních a daňových aspektů investiční činnosti.