Aktuálně

Informace k určení lhůty pro stanovení daně (prekluzivní lhůty) při vykazování a uplatňování daňové ztráty a posuzování běhu této lhůty a změny jejího běhu v návaznosti na rozsudky Nejvyššího správního soudu

Datum vydání: 1. 12. 2020
Autor: Finanční správa

GFŘ z důvodu zvýšení právní jistoty poplatníků daně z příjmů právnických a fyzických osob v návaznosti na rozhodovací činnost NSS vydává Informaci k určení lhůty pro stanovení daně (prekluzivní lhůty) při vykazování a uplatňování daňové ztráty a posuzování běhu této lhůty.

Nové články z neziskové oblasti: Odpovědnost za činnost a hospodaření PO USC – Sportoviště v účetnictví příspěvkových organizací

Datum vydání: 30. 11. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Publikovali jsme nejnovější články především pro neziskový sektor, ve kterých se podíváme na novinky v právních předpisech, které se mohou týkat neziskových subjektů, dále se podíváme na možnosti řešení složité problematiky hřišť a sportovišť u příspěvkových organizací.

Koronavirus, daně a podnikání: Přehled aktuálních informací

Datum vydání: 28. 11. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Připravili jsme pro vás přehled důležitých informací souvisejících s koronavirem COVID-19 - a to jak formou autorských článků či odpovědí na konkrétní dotazy, tak i oficiálních sdělení státní správy. Věříme, že vám budou nápomocny při řešení vašich pracovních otázek.

Co se do časopisu nevešlo aneb Další odborné články pouze online!

Datum vydání: 27. 11. 2020
Autor: Redakce portálu DAUČ

Vážení uživatelé, přinášíme vám souhrnnou informaci o dokumentech, které se nám nevešly do časopisu Daně a právo v praxi nebo Účetnictví v praxi. Můžete si je však přečíst online v rámci svého předplatného verze DAUČ nebo EXPERT. Lze je také vytisknout či uložit do PDF.