Aktuálně

Čtěte na DAUC.cz: Dotace – Ukončení pracovního poměru a zdravotní pojištění – Cestovní náhrady – Judikatura

Datum vydání: 9. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Přinášíme vám další příspěvky z říjnového Daně a právo v praxi, v nichž se věnujeme tematice dotací, zdravotnímu pojištění, cestovním náhradám, ale také několika nejnovějším judikátům. Mezi články naleznete i podrobný příspěvek týkající se finančních a daňových aspektů investiční činnosti.

Návrh novely zákona o daních z příjmů: Příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů v zahraničí

Datum vydání: 3. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Poslanci projednávali ve 3. čtení dne 12. 9. 2018 návrh novely zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (sněmovní tisk 80 – dále jen „Novela“). Poslanci návrh schválili, přičemž jej zaslali do Senátu.

Nové články: Sazby DPH a připravované změny – Obchodní majetek – Spory o přípustnost formátu podání

Datum vydání: 3. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

V nejnovějších článcích vám přinášíme například přehled zásadních soudních rozhodnutí ve sporech o to, v jakém formátu je přípustné činit elektronická podání správci daně. Další přehled se týká sazeb DPH včetně nástinu chystaných změn.

Ministři financí EU jednomyslně schválili návrh na plošný reverse charge

Datum vydání: 3. 10. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Dne 2. října 2018 se v Lucemburku uskutečnilo pravidelné zasedání Rady ministrů financí a hospodářství zemí EU (ECOFIN). Českou delegaci vedla ministryně financí Alena Schillerová. Nejdůležitějším bodem pro ČR byl návrh na plošný reverse charge, jehož zavedení je vládní prioritou od června 2014.