Aktuálně

Daně nelze vybírat tam, kde to jde nejjednodušeji (tisková zpráva)

Datum vydání: 21. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Vyjádření Komory daňových poradců ČR na stanovisko Finanční správy ČR k rozsudku Nejvyššího správního soudu ze dne 30. ledna 2018, č. j. 5 Afs 60/2017 - 60 ve věci společnosti Vyrtych a.s.

Nejnovější příspěvky na DAUC.cz: Stručně k novele účetní vyhlášky a k dalším změnám

Datum vydání: 20. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Abyste měli i nadále přehled v neustále novelizované legislativě, naši autoři připravili souhrn novinek týkajících se účetních předpisů a stanovisek finanční správy, ale také změn ve zdravotním pojištění. Dále přinášíme praktický příspěvek k daňovému řešení podnikání manželů.

Pravda o daňovém balíčku a jeho vlivu na zdanění pronájmů

Datum vydání: 20. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Ministerstvo financí předložilo do vnějšího připomínkového řízení daňový balíček pro rok 2019, který snižuje daňové zatížení českým daňovým poplatníkům o 23 mld. Kč a představuje tak největší snížení daňové zátěže za posledních 10 let.

Daňová přiznání za loňský rok se podávají do 3. dubna

Datum vydání: 19. 2. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2017 je 3. duben 2018. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. K pohodlnějšímu podání daňových přiznání mohou poplatníci využít elektronických podání nebo výjezdu pracovníků finančních úřadů do obcí. Daňové přiznání mohou podat osobně, poštou nebo elektronicky.