Aktuálně

Nové čtení pro účetní na září

Datum vydání: 19. 9. 2017
Autor: Redakce portálu DAUČ

Víte, jaké novinky v legislativě nastaly na přelomu srpna a září? Máte přehled o tom, k jakým změnám dochází novelou č. 170/2017 Sb. v oblasti hmotného a nehmotného majetku a co přináší Informace Generálního finančního ředitelství k novele zákona o DPH účinné od 1. 7. 2017?

Finanční správa bude při zajišťování daně postupovat vstřícněji

Datum vydání: 13. 9. 2017
Autor: Redakce portálu DAUČ

Finanční správa se bude v případech závažného podezření na riziko neodvedení daně do státního rozpočtu, při kterých je oprávněna využívat tzv. zajišťovací příkazy, řídit novým metodickým pokynem. Úprava praxe vychází z komplexní analýzy současné praxe a hodnocení jejích alternativ, kterou Finanční správě po svém nástupu do funkce zadal zpracovat ministr financí Ivan Pilný.

Víte vše o změnách v paušálních výdajích novelou č. 170/2017 Sb.?

Datum vydání: 13. 9. 2017
Autor: Redakce portálu DAUČ

Daňový balíček přinesl s účinností od 1. 7. 2017 mnoho změn do daňových zákonů. Pokusíme se srovnat výhody a nevýhody paušálních výdajů ve světle novely č. 170/2017 Sb. a problematiku uplatňování paušálních výdajů shrneme v několika příkladech.

Odškodnění smrti při dopravní nehodě: Jak se počítá? (PR článek)

Datum vydání: 13. 9. 2017
Autor: Redakce portálu DAUČ

Při dopravní nehodě může bohužel dojít i k tomu nejhoršímu – smrti. Pozůstalí zemřelého, který nezpůsobil dopravní nehodu, poté mají nárok na odškodnění nemajetkové újmy. Jak se nově postupuje při vyčíslení?