Aktuálně

Nejnovější online čtení: dodání stavebního pozemku, osobní bankrot nebo zaměstnávání studentů

Datum vydání: 14. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V aktuálních příspěvcích se zaměřujeme na daňové podmínky zaměstnávání studentů nebo dodání stavebního pozemku s pohledu daně z přidané hodnoty. Věnujeme se také oddlužení fyzické osoby a upozorňujeme na legislativní novinky, Informace GFŘ a a judikáty k DPH.

Tisková zpráva: Závislost na jediném dodavateli IT systému ADIS po 30 letech skončí

Datum vydání: 12. 8. 2019
Autor: Finanční správa

Finanční správa se po třech desetiletích zbaví závislosti na jediném dodavateli služeb Automatizovaného daňového informačního systému. Do této situace nazývané vendor lock-in se Česká republika dostala kvůli nevýhodné smlouvě z roku 1992. Generální finanční ředitelství uzavřelo 7. srpna 2019 se společností IBM dohodu, na jejímž základě dojde v průběhu roku 2023 k předání majetkových práv na ADIS do vlastnictví státu.

Daňová a účetní redakce hledá posilu do týmu!

Datum vydání: 12. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

Máte smysl pro detail a baví vás práce s textem? Jste komunikativní typ a rádi opustíte teplou kancelářskou židli a vyrazíte na schůzky s našimi autory, obchodními partnery apod.? Máte-li základní povědomí o našem daňovém systému a účetní problematice, tak jste ideální uchazeč a budeme se těšit na váš životopis. Vše ostatní, co je třeba k této pozici, vás rádi naučíme.

Nejnovější články: Chyby v kontrolním hlášení – Dohody – Aktuální judikatura

Datum vydání: 6. 8. 2019
Autor: Redakce portálu DAUČ

V aktuálních článcích upozorníme na nejčastější nedostatky při vyplňování kontrolních hlášení, dále se věnujeme zdanění příjmů z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Nechybí ani tematika zdravotního pojištění a aktuální daňové judikáty.