Aktuálně

Středa 31. ledna je posledním dnem pro podání daňového přiznání

Datum vydání: 15. 1. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Letošní přiznání k dani z nemovitých věcí je potřeba podat nejpozději do středy 31. ledna. Přiznání by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2017 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku.

Nižší paušální výdaje a sleva na manželku/manžela a daňové zvýhodnění na děti, nebo vyšší výdajový paušál, ale bez slevy a daňového zvýhodnění

Datum vydání: 11. 1. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Podnikatelé a pronajímatelé uplatňující výdaje procentem z příjmů (tzv. výdajové paušály), u nichž částka základu daně z podnikání nebo nájmu (popř. v součtu obojího) převyšuje polovinu celkového základu daně, mají možnost při podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2017 zvolit jednu ze dvou variant a vybrat si pro ně výhodnější zdanění.

Zaměstnanci mohou využít zjednodušený formulář daňového přiznání k dani z příjmů

Datum vydání: 11. 1. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Finanční správa upozorňuje daňovou veřejnost, že stejně jako v loňském roce mohou daňoví poplatníci, kteří zdaňují za uplynulý rok 2017 příjmy pouze ze závislé činnosti (typicky zaměstnanci), využít zjednodušený formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob.

Služby související s dovozem a vývozem osvobozeny pouze v případě přímé vazby mezi objednatelem a poskytovatelem služeb

Datum vydání: 11. 1. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Fakturace přepravních služeb případně dalších podobně zaměřených služeb má již několik let poměrně stabilní rozhodovací základnu. Dopravci při jejich fakturaci striktně postupují podle osoby objednatele.