Aktuálně

Čtěte na DAUC.cz: Pozemky – Průvodce Koordinačními výbory – Změna závazků

Datum vydání: 24. 9. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Přinášíme vám čerstvou várku článků na účetní a daňová témata, v nichž mj. pokračujeme v seriálu ke Koordinačním výborům anebo objasňujeme otázky kolem pozemků v daních a účetnictví.

Návrh novely zákona o spotřebních daních k podpoře živočišné výroby

Datum vydání: 24. 9. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Poslanci projednávali v 1. čtení v obecné rozpravě 11. 9. 2018 návrh novely zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (dále jen „ZSD“) – sněmovní tisk 183 (dále jen „Novela“). Poslanci přikázali návrh Novely k projednání výborům, přičemž určili lhůtu k projednání ve výborech na 30 dní.

Ministerstvo financí zve veřejnost na den otevřených dveří 28. září

Datum vydání: 19. 9. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa bude Ministerstvo financí jedním z prvních úřadů, který otevře své brány veřejnosti. Návštěvníci uvidí historické prostory bývalého kláštera bosých karmelitánek z roku 1655 i moderní trakt z roku 1928 podle architektů Františka Roitha a Karla Pecánka.

Nejnovější expertní obsah pro naše předplatitele!

Datum vydání: 19. 9. 2018
Autor: Redakce portálu DAUČ

Předplatitelé verze DAUC EXPERT mají nově k dispozici další odborné čtení, tentokrát na téma Nabídková povinnost zaměstnavatele nebo daňový režim důchodů. Dále uveřejňujeme aktuální judikaturu Nejvyššího správního soudu a několik praktických dotazů z naší poradny.