Nová vydání časopisů na DAUČ!

Vydáno: 2 minuty čtení

Podívejte se na nejnovější vydání našich prosincových a lednových časopisů a vyberte si čtení přesně pro vás!

Na DAUČ jsme doplnili naši sekci Časopisy o nejnovější čísla. Jste-li předplatiteli našich služeb nebo máte 10denní zkušební licenci, můžete si jednotlivé články přečíst zde. Předplatitelé navíc mohou stahovat i celá PDF našich periodik.

Daně a právo v praxi č. 1/2023 - doporučujeme například článek Ing. Pavla Běhounka Daňový balíček 2023 nebo rekapitulaci informací ohledně přiznání k dani silniční za rok 2022.

Účetnictví v praxi č. 1/2023 - nově připravovaný zákon o účetnictví komentuje doc. Ing. Hana Březinová; změny ve mzdové oblasti od 1. 1. 2023 zase Ing. Miroslav Bulla, CSc.

Účetnictví neziskového sektoru (UNES) č. 12/2022 - dočtete se například, za jakých okolností budou moci územní samosprávné celky a příspěvkové organizace žádat o zrušení registrace k DPH v návaznosti na zvýšení limitu pro povinnou registraci na 2 mil. Kč. Doporučujeme i příspěvek k „tlačítkové“ novele.

Daňová a hospodářská kartotéka (DHK) č. 15/2022 - zabývá se například oznamovací povinností osvobozených příjmů nebo snížením odpočtu daně při zrušení registrace plátce.

Expertní příspěvky (prosinec 2022) - přibylo několik komentářů k aktuálním rozsudkům, například Definice poradenské, inženýrské, konzultační, právní, účetní nebo jiné podobné služby nebo K zákazu opakované daňové kontroly.